Wurth House in Wormeldange

Partnerzy

O inspiracji

To dom dyplomaty z Luksemburga, który jest wielkim miłośnikiem sztuki i malarstwa. Dom leży na lewym brzegu rzeki Mozela, przy wjeździe do miasteczka, które jest znane z winnic i sam dom jest również częścią jednej z nich.nowoczesna STODOŁA ma trzy pietra i przerobiony strych. Widać to jednak tylko od strony rzeki, ponieważ część budynku jest zakotwiczona w ziemi ze względu na nachylenie terenu. Najniższy poziom to wejście, garaż i piwnica, która z trzech stron znika w ziemi. Właściciel musi brać pod uwagę fakt, że ta część może być zalana wodą ze względu na okresowe powodzie.

Parter budynku również znika w zboczu. W tym miejscu znajduje się kuchnia, jadalnia i salon, jak również taras nad garażem, zwrócony w stronę rzeki. Na wyższym piętrze są sypialnie i drugi taras, tym razem zwrócony w stronę winnicy. Na strychu urządzono z kolei dodatkowe miejsce do spania.

Mieszkańcy miejscowości Wormeldange szybko wymyślili nazwę dla tego budynku, nazywając go „ręką modlącego w winnicy”. Nazwa nawiązuje do kształtu domu, który przypomina „palce” które stykają się od strony zbocza.

Architekci wprowadzili do domu mnóstwo światła. Dwa rzędy okien w dachu i przeszklona fasada tworzą przerwy w skorupie budynku, który w całości wyłożony jest stalą kortenowską.

Lokalizacja: Luksemburg

Tekst: nowoczesna STODOŁA