Wyspiarski Pyramid House

Hal Hayes Brown Harris Stevens
Partnerzy

O inspiracji

Legendarny Pyramid House zlokalizowany na Fire Island w 2019 roku trafił na rynek za 6,5 miliona dolarów. Ktokolwiek stał się Właścicielem bryły przy 443 Sail Walk, Fire Island Pines, w stanie Nowy Jork, mieszka w prawdziwej perle architektonicznej. Drewniany cud ma strzeliste sufity, widok na ocean, lśniący basen i dwie sypialnie dla gości. Pyramid House wzniesiono w 1961, a odnowiono go w 2006 roku przez architekta Hala Hayesa.

Niekwestionowane arcydzieło architektury, Pyramid House oferuje niewiarygodne widoki, prawdziwy styl z połowy wieku, niezrównany spokój i prywatność, a także wyrafinowane, ale bezpretensjonalne życie. Centralnym punktem jest wielki pokój ze strzelistym sufitem i szklaną ścianą z widokiem na wydmy Fire Island National Seashore. Ogromny apartament główny z widokiem na wydmy z jednej strony i taras z basenem z drugiej zajmują parter. Po drugiej stronie piętra znajdują się dwie sypialnie dla gości i łazienka, obie w kształcie piramid.

Detale

Jedna strona domu jest całkowicie przeszklona, łącząc wnętrze z plażą. Z górnego poziomu roztacza się malowniczy widok na wybrzeże Fire Island National Seashore. Oryginalny kominek wyłożony niebieskimi kafelkami służy jako subtelna ścianka działowa między salonem a kuchnią. Lazurowe płytki podłogowe i blaty dodają figlarnego koloru do wyłożonej drewnem kuchni. Podstawowy apartament obejmuje niższy poziom i zapewnia bezpośredni dostęp do tarasu basenowego. Przezroczyste zadaszenie w kształcie piramidy pozwala na wypełnienie każdego pomieszczenia naturalnym światłem. Łazienka dla gości znajduje się pomiędzy dwiema sypialniami i została zaprojektowana z użyciem tych samych niebieskich płytek, które znajdują się w kuchni.

Lokalizacja: Fire Island Pines, Stany Zjednocozne
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Hal Hayes