Zaczarowany Briarcliff House

Iannuzzi Studio Rafael Gamo
Partnerzy

O inspiracji

Grupa pawilonów ze szczytami pokrytymi szarymi panelami i złocistym cedrem w Michigan to dzieło firmy architektonicznej Iannuzzi Studio. Zaprojektowany, aby zrównoważyć elegancję i zabawę, dom Briarcliff zbudowano dla rodziny kochającej sztuki sceniczne. Architekci wykorzystali pomysły z powieści o Harrym Potterze, w szczególności koncepcję ukrywania rzeczy przed zwykłym wzrokiem.

Pagórkowata topografia zapewnia prywatność. Pomaga również w realizacji prośby klienta o „nieokreślonej” rezydencji. „To koncepcja, która pojawia się w opowieściach o Harrym Potterze, a budynek lub miejsce zaczarowano do tego stopnia, że ​​jest magicznie ukryte lub ukryte przed wzrokiem” – powiedział Iannuzzi Studio z Detroit. „Jest, ale nie można go zobaczyć ani znaleźć na mapie”.  Tutaj przydałaby się mapa Huncwotów!

Magia Briarcliff House

Briarcliff House o łącznej powierzchni 595 metrów kwadratowych zlokalizowano na przypominającej park, 1,4-hektarowej posiadłości we Franklin. To znane przedmieścia Detroit, przede wszystkim z zielonych posiadłości i zabytkowej wytwórni cydru. Podczas opracowywania projektu studio architektoniczne uwzględniło kontekst i lokalną zabudowę regionalną. „Projekt domu zainspirowano klasyczną formą wiejskich gospodarstw w Michigan. Przede wszystkim zbiorami konstrukcji z dwuspadowymi dachami budowanymi przez pokolenia” – powiedziało studio. „Te znane formy łączą dom z jego historycznym kontekstem, ale połączono je z nowoczesnymi technikami budowlanymi i innowacyjnymi detalami”.

Dom składa się z czterech brył, każda na planie prostokąta, zwieńczona stromym, dwuspadowym dachem. Największa objętość jest jednokondygnacyjna i znajduje się na osi północ-południe. Dwa skrzydła biegną prostopadle do niego na obu końcach; jeden wznosi się o dwa poziomy, a drugi jest jednopiętrowy. Czwarty pawilon znajduje się z boku i wychodzi na basen oraz zintegrowaną wannę z hydromasażem. „Układ zgrupowanych pawilonów stwarza poczucie rozwoju budynku w miarę jego doświadczania” – powiedział zespół.

Technikalia

Dachy skośne pokryto blachą na rąbek stojący w kolorze czarnym matowym. Elementy łączące między tomami mają płaskie zielone dachy, które są obsadzone rodzimymi trawami. Zespół powiedział, że zastosowanie strukturalnych paneli izolacyjnych (SIP) do pokryć dachowych pomogło podnieść wartość R domu i poprawić wydajność energetyczną. Ściany zewnętrzne pokryto szarymi panelami z włókno-cementu i pionowymi deskami z niewykończonego cedru, które „podkreślają wysokość i dostojność” dwuspadowej formy. Siding Briarcliff House tworzy ekran przeciwdeszczowy, który umożliwia przepływ powietrza za okładziną, co z kolei pomaga wentylować budynek. Z obwodu terenu dom wydaje się położony za kilkoma pagórkami, które zostały „pocięte” ścianami oporowymi ze stali Corten.

Foyer domu, zamiast być eksponowanym, jest cicho schowane między dwoma pawilonami i oferuje widok na podwórko. Centralna bryła – Pawilon Rozrywkowy – zawiera przestrzenie wspólne, podczas gdy inne pawilony zawierają bardziej prywatne obszary, w tym sypialnie, biuro i salę muzyczną. W bryle południowej mieści się garaż. Duże połacie szkła zapewniają silne połączenie z zielonym krajobrazem. „Z zewnątrz jest stale zapraszany do domu, do ciągłej rozmowy między nowoczesnym wyglądem zewnętrznym, ciepłym wnętrzem i naturalnym otoczeniem” – powiedział zespół.

Detale

Wykończenia wnętrz obejmują podłogę z dębowych desek i szafki z białego dębu z ryftami. W kuchni zespół użył bejcowanego orzecha włoskiego, marmuru, szczotkowanej stali nierdzewnej i zielonego uretanu. Przestrzeń wspólna ma sklepiony sufit i odsłonięte stalowe zagięcia, które nadają rustykalny charakter. Cedr i oksydowaną stal użyto do stworzenia przegrody od podłogi do sufitu, która ma zintegrowany telewizor i dwustronny kominek.

We wnętrzach Briarcliff House zespół wykorzystał żywiołowe detale, takie jak tęczowa wykładzina na schodach i wielobarwne wzorzyste kafelki w głównej łazience. W sumie zespół stworzył „dom w dwóch aktach”. „Równoważy elegancką formę i fasadę z dramatycznym, zabawnym wnętrzem – pasującym do prywatnej, zżytej rodziny pasjonującej się muzyką i teatrem” – powiedział zespół.

Lokalizacja: Detroit, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA