Koleliba Mini Pods

Hristina Hristova Architecture
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Mini kapsuły Koleliba Mini Pods zostały zaprojektowane przez pracownię Hristina Hristova Architecture jako niedroga opcja rozpoczęcia lub rozszerzenia działalności hotelarskiej. Są przeznaczone do umieszczania na łonie natury, w grupach lub jako samodzielne pokoje hotelowe na łonie natury.

Konstrukcja kapsuł opiera się na panoramicznym oknie, które pozwala odwiedzającym obserwować stale zmieniający się krajobraz wokół nich. Cała reszta została zredukowana do absolutnego minimum – miejsce na łóżko, mały aneks kuchenny i łazienka. Asymetryczny dwuspadowy dach tworzy charakterystyczny kształt kapsuły. Mini Pods są zbudowane na metalowej platformie z „nogami” o regulowanej wysokości. Można je przenosić za pomocą przyczepy na kołach, aby zmniejszyć koszty podnoszenia dźwigiem. Szkielet konstrukcyjny strąków wykonany jest z kołków drewnianych KVH.

Zewnętrzną część małych jednostek hotelowych charakteryzuje świerkowa, wentylowana fasada, olejowana w kolorze antracytowej szarości, co zapewnia łatwy do łączenia wygląd. Wnętrze wyłożone jest w całości sklejką brzozową, przeważnie olejowaną w kolorze szarym w celu podkreślenia słojów arkuszy. Wielofunkcyjna ściana kapsuły zawiera niewielką przestrzeń na garderobę, aneks kuchenny oraz przesuwane drzwi prowadzące do pełnowymiarowej łazienki. Pomimo swoich 11 metrów kwadratowych, Mini Pods zostały zaprojektowane jako wystarczające jednostki na krótki pobyt dla kurortów lub gospodarzy AirBnB. Ich minimalistyczny i uczciwy design pozwala otaczającej naturze przejąć wiodącą rolę.

Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole