Pływający dom

Studio DIAA Kevin Scott
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Tradycja pływających domów i łodzi mieszkalnych w Seattle jest często przedstawiana w mediach. Nie bez powodu. W swoim projekcie zespół Studio DIAA uosabia urok archetypu za pomocą domu, który oddaje lekkość i spokój życia na nabrzeżu. Chociaż dom ma zaledwie 60 metrów kwadratowych, maksymalizuje swoją lokalizację dzięki z szklanym drzwiom i zawijanym tarasem z widokiem na sąsiedni ogród.

„Powrót do domu przypomina wizytę w spa” — mówi Suzanne Stefan, właścicielka domu i dyrektor Studio DIAA. „Z parkingu do domu prowadzi ścieżka schodząca w dół przez bujny ogród do przystani. Odgłos wody uderzającej o brzeg natychmiast tworzy uspokajającą atmosferę”. Suzanne i jej partner, który jest zapalonym żeglarzem i miłośnikiem łodzi, pragnęli domu, który łączyłby ich z otaczającym środowiskiem.

„Duże szklane drzwi i świetliki tworzą również piękne interakcje między światłem słonecznym a wnętrzem — od odbić od wody po przefiltrowane światło wpadające przez jedno z sąsiednich drzew” — dodaje Suzanne. „Codzienne obserwowanie tych szczerych chwil sprawia wrażenie, jakby czas zwalniał i sprawia, że się zatrzymuję”.

Lokalizacja: Seattle, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Fotograf

Wypocznij w stodole