Stella the Stargazer

Ample Brook James
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Nowatorski mini domek Stella the Stargazer wysuwa swoje łóżko na zewnątrz tworząc wymarzone miejsce do obserwowania gwiazd.

Zlecony do stworzenia małego domu dla australijskiej firmy turystycznej i eventowej Visit Victoria, Ample wymyślił Stella the Stargazer, wyglądający z daleka jak rustykalna wiejska chata na farmie.

Stella the Stargazer jest oparta na przyczepie trzyosiowej i ma długość około 10 m i szerokość nieco poniżej 2,4 m. Ample wykorzystał stare elementy stalowe pochodzące ze zrujnowanej chaty, a także odzyskaną tekturę falistą i twarde drewno, nadając jej charakterystyczny wygląd przypominający szopę. Najbardziej charakterystyczną cechą tego malutkiego domu jest zdecydowanie łóżko z widokiem na gwiazdy. Przy sprzyjającej pogodzie zwiedzający mogą podnieść przeszkloną ścianę i ręcznie wysunąć łóżko.

Stella the Stargazer działa całkowicie poza siecią dzięki systemowi paneli słonecznych i akumulatorom, a także generatorowi, który włącza się automatycznie w razie potrzeby. Posiada również system zbierania wody deszczowej, który można uzupełniać świeżą wodą, a także inne zbiorniki do przechowywania szarej wody i odpadów.

Lokalizacja: Wiktoria, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Fotograf

Wypocznij w stodole