Najważniejszy jest plan

O realizacji

Uciekający czas też skłonił nas do przemyśleń nad funkcja obiektu, początkowo miała być w nim wygospodarowana część ekspozycyjna o wielkości blisko 100 metrów. Teraz jest inaczej – cały budynek traktujemy jako ekspozycje SOWAPRO. Chętnie pokazując naszym przyszłym klientom nasza prace.

Jako ciekawostka, w budynku zachowało się jedno okno, w sumie to jego część które nadały charakter, podział i proporcje dla nowej stolarki.

Co do nowej stolarki – siedem lat temu mieliśmy inny pomysł na budynek – chcieliśmy wyremontować go tak aby wyglądał nowocześnie. Dla przykładu – drzwi wejściowe z tafla hartowanego szkła w kolorze czarnym (drzwi naszej produkcji). Zrezygnowaliśmy jednak ze szkła i wykorzystaliśmy drzwi drewniane, nadając im nieco bardziej rustykalny charakter poprzez szczotkowanie i olejowanie.

Na załączonym planie widać ze budynek składa się z czterech brył posklejanych z osobna ścianami. Prawdopodobnie na przełomie lat poszczególne części były dobudowywane. Z naszej perspektywy jest to nieład architektoniczny który lubimy.