Używamy wyłącznie drewna KVH

Drewno pochodzi z certyfikowanych upraw.
Nie tylko drewno na naszym placu budowy jest certyfikowane. Każdy użyty łącznik i złaczę posiada odpowiednie aprobaty.

Pierwszy dzień zawsze jest najtrudniejszy i choć na pierwszy rzut oka wykonane prace nie są spektakularne, mają ogromny wpływ na przebieg dalszych prac montażowych. Tego dnia montujemy podwaliny do fundamentu. Tego dnia ponownie wytyczamy geometrie całego obiektu. To również na tym etapie korygujemy niedoskonałości płyty fundamentowej w zakresie niezachowania jej płasczyzny poziomej.

Dla wielu 5 milimetrowe odchylenia są nieistotne – my takie błędy korygujemy za pomocą certyfikowanych podkładek konstrukcyjnych. Na tą pracę poświęcamy maksymalnie dużo czasu, ponieważ wiemy jak istotną rolę podwalina odgrywa w całym budynku nowoczesnej STODOŁY i jak mocno wpływa na jego geometrię. Jest ona również pierwszą belką podpierającą ścianę, a tym samym jest najbardziej zbliżona do gruntu.

To właśnie dlatego impregnujemy ją certyfikowanymi środkami głęboko penetrujacymi, oraz odcinamy od podłoża ciągła hydroizolację. My stosujemy EPDM – syntetyczny kauczuk. Podwaliny kotwimy do podłoża za pomocą łączników mechanicznych. Kotwy wbijamy w płytę fundamentową, a ich łby chowamy w gniazdach wywierconych w podwalinie.

Czytaj więcej

Zobacz podobne