Bambusowy Hoa Phong House

O realizacji

Filozoficzna równowaga środowiskowa

Hoa Phong House o powierzchni 400 m² stanowi manifest filozofii zrównoważonego projektowania, gdzie estetyka tworzy pełną harmonię z odpowiedzialnością środowiskową. Kolejną eko-cechę bryły widać w jednoczesnej minimalizacji indeksu emisji dwutlenku węgla. Przestrzeń dzienną zorganizowano w taki sposób, by usuwała granice między ludźmi i przyrodą, wnętrzem i krajobrazem zewnętrznym.

Istotę Hoa Phong House ukryto w przestrzeni relaksującej. Sprzyja ona regeneracji i odstresowaniu od codziennego zgiełku i pędu. Projektanci z firmy HUNI Housing + HUNI Architectes sięgnęli do natury, by stworzyć miejsce odprężające. Tutaj człowiek i bryła oddychają świeżym powietrzem, wnętrze pomaga właścicielom odzyskać siły i dodaje energii, by dalej stawiać czoła wyzwaniom codziennego życia.

Trzypokoleniowy Hoa Phong House

Ta nowoczesna STODOŁA stoi na wzgórzu w pobliżu miasta Da Nang, zlokalizowana w stronę jeziora Hoi Khe. Właściciele mają nadzieję, że z czasem uda im się zrewitalizować rolniczy teren, na którym stoi ich dom. Marzą by jednocześnie odnowić i przebudować zabudowania. Dom jednej rodzinie już od trzech pokoleń. Sprawdza się też jako miejsce na spotkania z przyjaciółmi i do organizacji różnych, szczególnych wydarzeń.

Budynek ma dwa poziomy, prosty kształt i unikatową bambusową elewację. Architekci doskonale wykorzystali też otoczenie domu, czyniąc z niego miejsce idealne na wypoczynek i zabawę w towarzystwie. Dom otaczają stare sady, ogrody warzywne, lasy oraz piaszczyste wydmy. Najbliższe otoczenie osłaniają tropikalne rośliny, w tym bananowce, tworzące scenerię spokojnego życia. W pełnej harmonii z przyrodą.

Lokalizacja: Wietnam
Tekst: nowoczesna STODOŁA