Konfigurowalny dom modułowy

Partnerzy

O inspiracji

Projekt nazwany „A45” jest iteracją tradycyjnej chatki w kształcie litery A, znanej z dwuspadowego dachu i pochyłych ścian. Firma Bjarke Ingels Group rozwinęła cechy tej klasycznej konstrukcji przez projekt, który maksymalizuje powierzchnię użytkową poprzez zastosowanie kwadratowej podstawy i skręcenie dachu o 45 stopni. Dzięki temu maleńki dom może pochwalić się „rosnącą” do 4 metrów wysokością sufitu.Skonstruowany w północnej części stanu Nowy Jork , „A45” to maleńki, prototypowy domek. Domy takie jak ten mają być budowane przez wiodących producentów. Następnie w ciągu sześciu miesięcy mają być dostarczane do każdego miejsca na świecie. Mały dom BIG można dostosować do preferencji przyszłego właściciela zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Wstawka w postaci dużego przeszklenia z zewnątrz daje wrażenie ciągle zmieniającego się wyglądu budynku. Z uwagi na dość mały metraż chatki- 16m2, za priorytet przyjęto pozostawienie jak najwięcej przestrzeni wolnej, aby po wejściu domek nie przytłaczał. Duże okno optycznie powiększa całą przestrzeń i daje wrażenie połączenia z otoczeniem. Opalany drewnem kominek usytuowano w jednym z rogów. Wewnątrz chatki znalazło się miejsce na maleńki aneks kuchenny, łazienkę i przestrzeń sypialnianą z łóżkiem.

Dom montowany jest z gotowych modułów, a materiały użyte do jego budowy w 100% nadają się do recyklingu. Konstrukcję lekko podniesiono na czterech betonowych filarach. Zapewniają one optymalne wsparcie i pozwalają właścicielom domów na umieszczenie ich maleńkiego domu nawet w najbardziej odległych miejscach.

Jeśli szukasz zaufanego wykonawcy domów modułowych, zajrzyj tutaj.

Lokalizacja: Nowy Jork, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA