Kompleks hotelowy obejmujący 24 apartamenty oraz cztery wille

Kategorie: Domy wypoczynkowe
Partnerzy

O inspiracji

Grupa hotelowa Aman zainspirowała się tradycyjnymi japońskimi gospodami „ryokan”, planując swój najnowszy budynek, który powstał w Parku Narodowym Ise Shima w Japonii.

Kompleks hotelowy został zaprojektowany przez australijską firmę Kerry Hill Architects i składa się z serii konstrukcji, które obejmują 24 apartamenty oraz cztery wille, z których każda ma prywatną wannę z wodą z termalnych źródeł.Szef grupy Aman, Olivier Jolivet, zapewnia, że nowy kompleks zapewni gościom wyjątkowe, wzbogacające codzienność, holistyczne doświadczenia, koncentrując się na wellness i tradycji.

Projekt kompleksu Amanemu czerpie swe inspiracje z japońskiej gospody oraz zabytkowych domków „minka”, które miały nisko zawieszone dachy kryte dachówką, a ściany zewnętrzne wykańczane były barwionym na ciemny kolor drewnem cedrowym.

Wnętrza apartamentów mają mnóstwo naturalnych materiałów, drewniane drzwi przesuwne oraz drewniane ekrany, które wykonano ręcznie zgodnie z techniką Kumiko, która sięga VII wieku. Wszystkie meble, łącznie z sofami i stolikami z białego dębu, były wykonane na zamówienie.
Restauracja hotelowa składa się z tzw. „izakaya”, czyli miejsc do siedzenia i jedzenia, a hotelowe spa ma wspólną część „onsen”, wykorzystując gorące źródła, które nie są rzadkością w tym rejonie. Amanemu ma również długi na 33 m basen, z którego można podziwiać niezwykłe widoki na zatokę Ago.

Szukając miejscówki na wypoczynek, zajrzyj tutaj

Lokalizacja: Park Narodowy Ise Shima, Japonia
Tekst: nowoczesna STODOŁA