Beach House

Brillhart Architecture Stephan Goettlicher
Partnerzy

O inspiracji

Beach House o powierzchni 620 metrów kwadratowych łączy lokalne odniesienia z elementami tropikalnego modernizmu na pochyłym terenie.

Każde pomieszczenie ma swoją własną strukturę, z których każde odpowiada na swój sposób zróżnicowanemu klimatowi wyspy. „Każda przestrzeń oferuje różne cechy doświadczalne ukształtowane przez otaczające ją bezpośrednie środowisko”. Cały ruch odbywa się na zewnętrznych chodnikach, zapewniając rozległe widoki na ocean. „Nierozerwalne architektoniczne doświadczenie życia zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz przez cały czas jest główną ideą projektową stojącą za tym projektem” – mówi architekt. Lokalne pawilony dwuspadowe pokryto gontem z zachodniego czerwonego cedru z odsłoniętymi krokwiami i pawilonami. Takie jak pobliskie domki. Używają jednak strukturalnie izolowanych paneli i poszycia cyprysowego, aby zapewnić kontrolę klimatu i wytrzymałość na huragany. Pawilony stiukowe z miedzianymi detalami rozmieszczono wokół dziedzińca – tropikalnego ogrodu z basenem i częścią wypoczynkową.

Pawilon z widokiem na plażę oferuje panoramiczne widoki na morze przez okiennice, które wychwytują bryzę i zapewniają schronienie przed deszczem. Kuchnia i jadalnia znajdują się w zadaszonym pawilonie na świeżym powietrzu. Oddzielne struktury obejmują sypialnie z łazienkami, salon. Pokoje mają sklepione sufity oraz przesuwane drzwi i otwierane okna, które wpuszczają naturalne światło do każdej przestrzeni i ukazują otaczający krajobraz. Wnętrza są definiowane przez naturalne materiały i paletę barw ziemi. Z białymi ścianami, jasnymi drewnianymi podłogami, stolarką wiśniową i lokalnymi blatami z białego betonu. „Cały projekt jest świadectwem rzemiosła i zaradności lokalnego budowniczego” – powiedział Brillhart.

Po wschodniej stronie drewniany chodnik prowadzi w dół wzgórza na plażę, a po zachodniej stronie przeważa krajobraz dżungli. „Biorąc pod uwagę długi i wąski charakter działki, w dolnej części działki znajdował się oddzielny domek dla gości z dwiema sypialniami, zaprojektowany tak, aby otaczała go bujna i tropikalna roślinność” – powiedział zespół.

Lokalizacja: Harbour Island, Bahamy
Tekst: nowoczesna STODOŁA