Brummer Thermo-Logistik GmbH

Gogl Architektur Ziviltechniker GmbH Mario Webhofer
Kategorie: Renowacje
Partnerzy

O inspiracji

Siedzibę Brummer Thermo-Logistik GmbH zlokalizowano w rozpadającym się zabytkowym gospodarstwie rolnym w rozległym krajobrazie podnóża Alp. „Cyfrowe uziemienie” wewnątrz starej STODOŁY i integracja pobliskiego sadu były wytycznymi dla renowacji. Z koncepcji projektowej wynikają wysokiej jakości przestrzenie do pracy, rozmieszczone na dwóch kondygnacjach dwóch sąsiadujących ze sobą budynków.

Nowa konfiguracja przestrzenna i hojnie przeszklone elementy elewacji otwierają widok na okoliczne wzgórza. Aby zachować wyjątkową, tradycyjną konstrukcję, starą więźbę dachową zdemontowano, odrestaurowano i ponownie umieszczono w pierwotnym położeniu. Wewnętrzny dziedziniec Brummer Thermo-Logistik GmbH przywrócono do pierwotnego stanu i obecnie służy odpowiedniemu uzupełnieniu zarówno nowej drewnianej konstrukcji budynku, jak i odnowionego pierwotnego domu.

Zlecenie obejmowało nie tylko remont i adaptację bryły budynku oraz nową organizację wewnętrznych i zewnętrznych ciągów funkcjonalnych, ale także koncepcję aranżacji wnętrz. Większość mebli wykonano z drewna dębowego połączonego z bejcowanymi elementami ze sklejki i wyposażono w ręcznie wykonane metalowe okucia.

Lokalizacja: Neuburg am Inn, Niemcy
Tekst: nowoczesna STODOŁA