Dach pokryty strzechą i ciemna elewacja

  Kategorie: Domy drewniane

  O inspiracji

  Charakterystyczną cechą tej nowoczesnej STODOŁY jest dach kryty strzech, który pięknie kontrastuje z czarną deską na elewacji. Nadaje to STODOLE wiejskiego charakteru, pasujący do wizerunku wsi Hedikhuizen w Holandii. Szklana fasada prowadzi do werandy i nadaje nowoczesny charakter i zapewnia panoramiczny widok na dużą działkę.

  Salon na parterze przylega do werandy i posiada poddasze zapewniające dodatkowe światło dzienne. Kuchnia sąsiaduje z jadalnią. Sypialnia i przylegająca do niej przestronna łazienka i garderoba sprawiają, że ten dom jest idealny do codziennego życia.

  Wiszący kominek przyciąga wzrok i stanowi subtelne oddzielenie jadalni od salonu. Salon jest nieco osłonięty, z niższym sufitem, co czyni go bardziej kameralnym. Klatka schodowa znajduje się centralnie w salonie, a ponieważ panele wchodzą w klatkę schodową, tworzy jedną całość.

  Na pierwszym piętrze znajduje się duży gabinet, przylegający do poddasza. Dodatkowo 2 sypialnie z osobną łazienką. Obie łazienki są luksusowe z wbudowanymi prysznicami i posadzką z betonu.

  Dom jest ogrzewany w sposób zrównoważony, a mianowicie za pomocą geotermalnej pompy ciepła. Panele fotowoltaiczne do wytwarzania energii znajdują się na dopasowanej szopie.
  Powierzchnia: 212 m2
  Lokalizacja: Hedikhuizen, Holandia
  Tekst: nowoczesna STODOŁA

  Architekt

  Finnhouse