Devon Valley House otulony naturą doliny

Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Devon Valley House położony jest w malowniczej dolinie Devonshire, którą otula wzgórze, przez co nowoczesna STODOŁA ukryta jest przed wzrokiem niewtajemniczonych.Pierwotnym założeniem, które przyświecało wznoszeniu Devon Valley House było stworzenie współczesnego domu rodzinnego, który wtapiałby się w tło natury go otaczającej. Devon Valley House zastąpił zniszczony wiejski dom, na nowo dodając uroku krajobrazowi, nie kradnąc jego blasku. Właśnie na kanwie poprzednika, dom z doliny odpowiada bryłą i stylem wiejskiemu domowi. Jednak nowoczesna STODOŁA z doliny zyskała współczesny charakter.

Wnętrze domu zachwyca przestronnością, bowiem plan parteru jest w prawie całości przestrzenią otwartą. Część wypoczynkową od kuchni oraz jadalni oddziela ściana, w którą wbudowany jest kominek wraz z kominem.

We wnętrzu nowoczesnej STODOŁY wykorzystano prostą paletę materiałów, kłaniając się lokalnym tradycjom budowlanym, jednocześnie wykorzystując nowoczesne metody. Do wnętrza idealny kontrast wprowadza ciemnoszary kamień, który został pokryty praktycznie w całości kamieniami zachowanymi z rozbiórki wiejskiego poprzednika. Opozycję do niego stanowi szkło i betonowa podpora, rozciągnięta niemal na całą szerokość Devon Valley House.

Wplecenie nowoczesnej STODOŁY w krajobraz stanowiło kluczowe posunięcie dla architektów. Do drzwi budynku prowadzi kamienna ścieżka wyłaniająca się z wypełnionej żwirem fosy. Ideą projektu jest fuzja budownictwa i ogrodnictwa, czyli credo krajowej architektury brytyjskiej.

Lokalizacja: Devon Valley, Wielka Brytania
Tekst: nowoczesna STODOŁA