Dom M&P

Partnerzy

O inspiracji

Mieć takie miejsce, by móc uciec od zgiełku codzienności, a jednocześnie pozostać z nią w kontakcie. Miejsce spokojne, gdzie odetchniesz. Takim wyzwaniom starał się sprostać dom M&P.

Zlokalizowana pod Warszawą, nieopodal brzegu Wisły, zasysa wjeżdżających do swego wnętrza, dawkuje swoje schronienie. Obszerny garaż na wjeździe przekierowuje do przedsionka a stamtąd już prosto do serca nowoczesnej STODOŁY – kuchni, jadalni i salonu. Część dzienna zaprojektowana z właściwym rozmachem – przestrzenna, wysoka do zwieńczenia dachu, z dużymi przeszkleniami na ogród. Dalej, część nocna / prywatna to część dwukondygnacyjna – są tu sypialnie i łazienki, na piętrze dwa gabinety.Taras i basen przy elewacji południowo – zachodniej zostały zaprojektowane z kamienia zbliżonego w swoim odcieniu do cegły użytej na elewacji, razem z nią tworzą harmonijną całość. Zastosowano jasnoszarą cegłę na elewacji, antracytową ślusarkę, dwuspadowy dach wykończono antracytową blachą trapezową – sznyt minimalistyczny – całość zyskała stonowany wyraz architektoniczny. Można wypocząć.

Lokalizacja: Mazowieckie, Polska
Tekst: Kruk Rasztawicki Architekci

Data: 2019 – (w trakcie realizacji)
Powierzchnia: 360m2 pow. użytkowej
Zespół projektowy: Oliwer Rasztawicki, Marek Kruk, Monika Truskolawska, projekt wnętrz: Marta Napiórkowska – Łosin, wizualizacje: Wydmy Studio