Dom na Pomorzu z dachem z łupka naturalnego

  Kategorie: Domy ceglane Z Polski

  O inspiracji

  Budowa solidnego domu zawsze jest wyzwaniem, a tym bardziej gdy ma on stawić czoła morskiej bryzie bez uszczerbku na estetyce przez dziesięciolecia. Początkiem jak zawsze jest projekt, w którym architekt dobiera wyrafinowane materiały. Szlachetne naturalne materiały sprawiają, że imponujący modernistyczny budynek staje się przytulnym domem o niepowtarzalnym, ciepłym charakterze. Rustykalna cegła już od pierwszego spojrzenia ociepla minimalistyczne elewacje. Solidna bryła dachu daje poczucie bezpieczeństwa a materiał jakim jest łupek daje gwarancję utrzymania efektu przez wieki.

  Nawet najbardziej dopracowany projekt i doskonałe materiały nie spełnią swego zadania bez odpowiedniej dozy rzemieślniczego kunsztu. Wprawne oko doceni kunszt rzemieślniczych detali spójne łączących pokrycie łupkowe z detalami obróbek blaszanych zarówno kolorystycznie jak i formą. Zwróćmy uwagę choćby na kwadratowe rynny korespondujące z ostrymi zarysami łupka z wykonanymi specjalnie pod tą realizację koszami z tytancynku.

  Wymagający projekt był wyzwaniem dla wykonawcy, który musiał prezentować mistrzostwo w kilku technikach. Ambitnego zadania podjęła się firma Sadko-Dachy Sztuka Rzemiosła. Doświadczenia wyniesione między innymi z tego projektu skłoniły Założyciela do stworzenia

  Akademii Rzemiosła Łupkowego. Ośrodek ten bazując na wieloletnim doświadczeniu kształci Dekarzy, Cieśli i Inżynierów Budownictwa, a także doradza i zaopatruje inwestorów w najlepszy łupek . Liczymy, że uczniowie zdobywający szlify u mistrza dekarstwa Michała Sadko pomogą wzbogacać krajobraz Polski o równie interesujące inwestycje.

  Rozważasz użycie łupka na Twoim dachu lub elewacji?

  Skontaktuj się z Akademia Rzemiosła Łupkowego.

  Akademia Rzemiosła Łupkowego doradzi, dostarczy najlepszy na świecie łupek i znajdzie wykwalifikowanego wykonawcę.

  Zajrzyj również na ich Facebook i Instagram.

  Lokalizacja: Pomorze, Polska