Duo Series

AVRAME
Partnerzy

O inspiracji

Duo Series, czyli zestaw do budowy domku, na który Cię stać – tak firma Avrame z Estonii zachęca do zapoznania się ze swoimi projektami. Obejmują one różne zestawy do budowy niewielkiego domu, który „minimalizuje wpływ na środowisko, ale maksymalizuje jakość życia”.Jak zapewniają przedstawiciele firmy, domek Avrame może powstać w każdym miejscu na świecie, nawet tam, gdzie nie ma elektryczności. Może on stanąć na każdym rodzaju fundamentów – już istniejących lub nowych. Budynek świetnie nadaje się do miejsc, do których nie dociera sieć elektryczna, ponieważ skośny dach jest idealny do instalacji paneli słonecznych. Poza tym, projekty służą nie tylko ludziom, ale też ich budżetowi. Są wręcz stworzone dla osób, które cenią swój czas i wolność, ale wciąż chcą mieć miejsce, które mogą nazwać domem.

Budynki z serii DUO to wybór praktyczny dla tych, którzy szukają czegoś niedużego, ale o pełnej funkcjonalności, jaką zapewnia tradycyjny dom. Mogą przybrać formę domku letniskowego, dużej przybudówki, biura, domu na start, czy kawiarni – ich wszechstronność jest ograniczona tylko wyobraźnią kupującego.

Dostępne są w trzech wersjach wielkościowych – o powierzchni od 30 do 55 m2. Każdy z nich zawiera parter i przestrzeń na poddaszu, gdzie zwykle mieści się sypialnia. Każdy projekt obejmuje salon, aneks kuchenny i łazienkę oraz co najmniej jedną sypialnię.

Początkiem dla całego procesu budowy jest oczywiście znalezienie działki, na której chcemy stworzyć dom. Zespół Avrame dopasowuje następnie wybrany projekt pod wymagania każdego klienta i w końcu zaczyna się produkcja całego zestawu. Zajmuje ona od sześciu do ośmiu tygodni, a później paczki wysyłane są do klienta, niezależnie od tego, gdzie mieszka. Na miejscu trzeba zakasać rękawy i zając się składaniem elementów, albo zatrudnić ekipę, która zrobi to za nas zgodnie z otrzymaną instrukcją. Na koniec wystarczy wstawić meble i można już urządzać „parapetówkę”.

Lokalizacja: Estonia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf