Farmyard hotelowym gospodarstwem

Richard Parr Associates Rich Stapleton
Kategorie: Renowacje Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Firma Richard Parr Associates odrestaurowała grupę budynków gospodarczych, przekształcając je w sypialnie, restaurację i basen dla butikowego hotelu The Newt w Somerset o nazwie Farmyard.

Richard Parr Associates przekształcił dziewięć budynków, które kiedyś tworzyły farmę mleczną, jako dodatek do The Newt, luksusowego hotelu i spa położonego na 800-hektarowej posiadłości XVIII-wiecznego domu w pobliżu Bruton. Budynki zostały zmodernizowane przez grupę architektów – w tym Invisible Studio, Simon Morray-Jones Architects, Stonewood Design i innych – pod kierownictwem hotelarza Karen Roos od momentu zakupu w 2013 r. Pierwsze apartamenty hotelowe i spa otwarto w 2019 r. Graham Bizley z Prewett Bizley Architects opisał The Newt jako „niezwykle dobrze zbudowany park rozrywki” w swojej recenzji dla Architecture Today w 2020 roku.

Piękno i prostota Farmyard

Ten najnowszy obiekt o powierzchni 2000 metrów kwadratowych, znany jako Farmyard, oferuje 17-pokojowy hotel z restauracją, krytym basenem i spa oraz zapleczem rekreacyjnym, w tym bar, pokój gier i wiatę rowerową. Budynki – zabytkowy georgiański dom wiejski, młocarnia, serownia, stajnia, spichlerz, prasa do cydru i szereg budynków gospodarczych – starannie przebudowano przy użyciu palety kamieni (lokalny kamień Hadspen, późny kornwalijski, wapień i błękitne liasy), dębu, szkła, marmuru i gipsu, które mają na celu zachowanie charakteru oryginalnych konstrukcji. „Chcieliśmy zachować surowość i bezpretensjonalność, aby utrwalić piękno i prostotę tych zabytkowych budynków gospodarczych” — mówi Richard Parr.

Naturalne materiały

„Wykorzystanie naturalnych materiałów i tradycyjnych metod budowlanych umożliwiło nam wprowadzenie nowej, nowoczesnej estetyki podczas budowy dwóch nowych współczesnych konstrukcji, strychu zbożowego oraz schronu na rowery i wózki, które harmonijnie wtopiły się w istniejącą konfigurację. Pomogło w tym ukrycie najnowocześniejszej technologii pod ziemią, co pozwoliło nam stworzyć zharmonizowany wygląd i charakter całej przestrzeni”. Przywrócono również zagospodarowanie terenu wokół budynków Farmyard, a pod wierzbą wykopano nowy staw rybny. W schronisku w kształcie podkowy o konstrukcji z daglezji zielonej i dębu znajdują się rowery i wózki, którymi goście mogą przemieszczać się przez osiedle do głównego hotelu i obiektów spa.

Lokalizacja: Somerset, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA