Stalowa rynna kwadratowa Flamingo iQ – Inteligentna estetyka

Budmat

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Nowość w ofercie Budmatu – stalowe rynny Flamingo iQ to eleganckie wzornictwo oparte na kwadratowym przekroju i modnym antracytowym kolorze. Dzięki ukryciu mocowań producent osiągnął efekt minimalizmu. Rynna doskonale komponuje się z większością domów, a szczególnie z tymi, które utrzymane są w nowoczesnej stylistyce.

Cechą wyróżniającą Flamingo iQ jest gładka i jednolita powierzchnia bez widocznych haków mocujących. Złagodzone promienie gięcia oraz podwójna wulstwa skierowana do wewnątrz rynny pozwoliły na stworzenie idealnie równej linii rynny bez efektu falowania.  Było to możliwe dzięki osiągnięciu wysokiej sztywności Flamingo iQ, będącej wynikiem zarówno dopracowanego kształtu, jak i wysokiej jakości materiału użytego do jej wykonania.

O wyjątkowości rynny Flamingo iQ stanowi zastosowanie rozwiązania pozwalającego ukryć hak mocujący. Przeniesienie podparcia rynny do jej wnętrza sprawiło, że mocowania są praktycznie niewidoczne, przez co system wygląda jak, coraz bardziej popularne na rynku, rozwiązania z maskownicami. Warto podkreślić, że w systemie iQ mamy do wyboru dwa warianty haków ukrytych: mocowany do deski czołowej lub do krokwi.

Kolejną zaletą Flamingo iQ jest jego zdolność do odbierania wyjątkowo dużej ilości wody w stosunku do rozmiaru rur spustowych. System ten pozwala obsłużyć do 180 m2 dachu na jednym spuście, oczywiście w zależności od jego posadowienia. Wysoka przepustowość systemu to wynik kwadratowego przekroju z delikatnie złagodzonymi promieniami gięcia. Tak zaprojektowana geometria Flamingo iQ przekłada się na wysoki stopień zabezpieczenia drożności systemu przed ryzykiem osadzania się w narożnikach zanieczyszczeń, a więc liści, pyłu i drobnych gałązek. Cechy te mają ogromne znaczenie w sytuacji, kiedy dynamiczne zmiany klimatu i będące ich efektem coraz częstsze gwałtowne zjawiska pogodowe stawiają coraz wyższe wymagania po względem wydajności i wytrzymałości stosowanym systemom odprowadzania wody z dachu.

Wszystkie innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne i wzornicze, jakie producent zastosował w rynnach Flamingo iQ, współgrają z jakością materiału użytego do ich wytwarzania, którym jest wysokogatunkowa stal GreenCoat RWS PRO ze szwedzkiej huty SSAB. Stal ta, specjalnie zaprojektowana do systemów rynnowych, jest odpowiednio ocynkowana i posiada obustronną powłokę lakierniczą zawierającą ziarna polimeru, co zwiększa odporność powierzchni na zarysowania. W efekcie pozwoliło to na udzielenie aż 50-letniej gwarancji na ten produkt, co dla wielu nabywców jest bardzo istotnym czynnikiem przy wyborze docelowego systemu dla ich domu.

Komplet zawsze wygląda lepiej

Budmat znany jest przede wszystkim z produkcji wysokiej jakości pokryć dachowych oraz obróbek dachowych, ale systematycznie poszerza swoją ofertę spójnych technicznie i stylistycznie produktów. Oferta obejmuje wysokiej jakości pokrycia dachowe, rynny i ogrodzenia, które tworzą harmonijną całość. Stworzenie pięknego i funkcjonalnego domu z zachowaniem jednolitej estetyki nigdy nie było łatwiejsze… Zakup dachu, systemu rynnowego i ogrodzenia wraz z oryginalnymi akcesoriami od jednego producenta daje gwarancję doskonałego efektu wizualnego całej inwestycji.

Dachy piękne i praktyczne

Już na etapie wyboru projektu budynku, warto pomyśleć o właściwym pokryciu dachowym. Dach powinien być nie tylko niezawodny i trwały, ale przede wszystkim – zwyczajnie piękny.

Panele dachowe IRON Click zapewniają idealne zwieńczenie nowoczesnej stodoły oraz komfort użytkowania na długie lata. Wyróżnia je klasyczna, prosta forma, są lekkie i nie wymagają skomplikowanej konstrukcji dachu, co optymalizuje koszty realizacji. Charakterystyczne zamki i przetłoczenia dodatkowo usztywniają dach, co sprawia, że pokrycie jest nie tylko estetyczne, ale i wyjątkowo trwałe.

Warto zaznaczyć, że panele dachowe IRON Click znajdują zastosowanie także na elewacji, znacznie wzbogacając jej wygląd. Ściana zabezpieczona panelem jest łatwiejsza do utrzymania w czystości i nie wymaga tak częstego odświeżania jak elewacja wykończona tynkiem. Materiał, z którego wykonano IRON Click to najwyższej jakości stal, która przetrwa całe pokolenia.

Stylowa aranżacja otoczenia z Variante

Nowoczesny design domów wymaga niebanalnej aranżacji nie tylko dachu, ale także otoczenia budynku. Jeśli naszym zamysłem jest stworzenie bezpiecznej i pięknej przystani dla swoich bliskich, warto postawić na trwałe, solidne ogrodzenie, które dodatkowo podkreśli piękno domu. Systemy paneli Variante marki Budmat to jedyna taka oferta ogrodzeń na rynku.

Szeroki wybór wariantów i rodzajów paneli sprawia, że ostatecznie to klient decyduje, w jaki sposób skomponuje swoje ogrodzenie. Możliwość pełnej personalizacji gwarantuje także szeroka gama kolorystyczna – Variante jest dostępne w kilkunastu kolorach z palety RAL, kompatybilnych z kolorami dachu i rynien od tego samego producenta.

 

Kompleksowość oferty i dopasowanie produktów to wyjątkowa wartość płynąca z wyboru asortymentu marki Budmat. To gwarancja spójności rozwiązań technicznych, kolorystyki i materiału, które trudno uzyskać dobierając produkty różnych marek.

Zapraszamy do ich zakładki oraz zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych firmy Budmat – InstagramuFacebooka oraz Pinterestu.

Partner

Budmat

Zapraszamy do kontaktu w celu zapoznania się z pełną ofertą Budmat

 

Sprzedaż hurtowa: +48 502 197 197
Sprzedaż detaliczna: 24 262 57 53
E-mail: kontakt@budmat.com

Siedziba główna w Płocku:

Budmat Bogdan Więcek
ul. Otolińska 25
09-407 Płock, Polska

Centrum Dystrybucji Podkarpacie
ul. Przemysłowa 14
39-200 Dębica
tel. +48 515 197 101

Centrum Dystrybucji Budmat Podhale
ul. Osiedle za Torem 1
34-471 Rogoźnik (k. Nowego Targu)
tel. +48 502 197 102

Centrum Dystrybucji Budmat Kujawy
Aleja Kazimierza Wielkiego 18
87-806 Włocławek
tel. +48 510 197 166