Foothills, czyli Pagórki to dom dla pary z USA

ADAM JORDAN ARCHITECTURE
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Pewna dojrzała para z Karoliny Południowej w USA postanowiła zwolnić i uspokoić nieco swój dotychczasowy styl życia, co miał odzwierciedlać również ich dom. O pomoc poprosili firmę Adam Jordan Architecture z Nowego Jorku, zajmującą się architekturą i projektowaniem wnętrz. W ten sposób powstał projekt o nazwie „Foothills”, czyli „Pagórki”.

Zgodnie z prośbą właścicieli – ich nowy dom miał z godnością i wdziękiem wkraczać wraz z nimi w erę wspólnych „złotych lat”. Nie oznaczało to jednak, że właściciele odrzucili nowoczesne aspekty architektury czy projektowania.

Stara kamienna STODOŁA inspiracją dla projektu Foothills

Nieruchomość, na której miał stanąć wymarzony dom Foothills, leżała na pagórkach u podnóża Appalachów. Wcześniej znajdowała się tam tylko zrujnowana, kamienna STODOŁA, która została zbudowana na początku XIX wieku. To właśnie ona stała się inspiracją dla architektów, którzy zaczerpnęli z niej formę. Odpowiednio do niej dobrali materiały budowlane, a nawet wzorowali się na niej tworząc nowy układ organizacji przestrzeni.

Te nowoczesne interpretacje dawnych, sprawdzonych metod budowlanych zapewniły w tym przypadku unikalne rozwiązania projektowe, gwarantując jednocześnie, że dom Foothills będzie w przyszłości tylko nabierać wdzięku, starzejąc się wraz ze swymi właścicielami.

Lokalizacja: Karolina Północna, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA