Fuzja tradycyjnej architektury z nowoczesną technologią SunRoof

SunRoof

Kategorie: Renowacje Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Drewniany dom w Sulejówku ma swój niepowtarzalny urok. Gdy przyszedł czas na wymianę pokrycia dachowego, stało się jasne, że potrzebne jest wyjątkowe rozwiązanie – bez kompromisów pod względem estetyki czy funkcjonalności. Z dachem solarnym od SunRoof udało się zachować dotychczasowy styl nieruchomości i zapewnić zasilanie czystą energią ze słońca.

Budynek stał się nie tylko bardziej ekologiczny i atrakcyjny wizualnie, ale też energooszczędny. Dzięki wykorzystaniu najwydajniejszej obecnie technologii fotowoltaicznej i zintegrowaniu jej z dachem można zyskać maksymalną niezależność energetyczną.

Dach nowych możliwości

SunRoof inspirowany jest tradycyjnym pokryciem dachowym, tworząc harmonijną całość z bryłą domu, ale zaskakuje nowymi możliwościami. Rolę dachówek pełnią moduły fotowoltaiczne, które przekształcają promienie słoneczne w prąd. Monokrystaliczne, termicznie hartowane szkło gwarantuje wysoką odporność na warunki atmosferyczne.

Wytrzymałość dachu solarnego jest porównywalna do wysokiej jakości dachówki ceramicznej. Natomiast autorski sposób montażu przekłada się na stabilność i szczelność systemu, zapewniając jego odpowiednią termoregulację i bezpieczne działanie instalacji fotowoltaicznej. Cała konstrukcja jest prosta w montażu i lekka, co ma istotne znaczenie przy renowacji starszych budynków.

W parze z trwałością idzie wysoka wydajność SunRoof. Dach solarny o powierzchni 49 mkw. i mocy 9,99 kWp wytworzy rocznie 9 200 kWh prądu do zasilania urządzeń elektrycznych i ogrzewania domu. Pozwoli inwestorom przejąć kontrolę nad rachunkami za prąd i podnieść komfort mieszkania.

Estetyczny minimalizm

Dach 2w1 przyciąga wzrok elegancją i dbałością o detale. Charakteryzuje się minimalizmem i pięknem tkwiącym w prostocie, co sprzyja zachowaniu pierwotnego klimatu miejsca i jego niezwykłego charakteru.

Decydującą rolę odgrywa odpowiedni dobór materiałów, aby uzyskać lśniącą i gładką powierzchnię. Udało się to osiągnąć dzięki opracowanej przez SunRoof podkonstrukcji montażowej, która umożliwiła integrację modułów fotowoltaicznych ze szkłem emaliowanym hartowanym, stanowiącym wypełnienie nieaktywnej części poszycia. 

Przyszłościowa inwestycja

Dom w Sulejówku to doskonały przykład na to, jak przy wsparciu nowoczesnych technologii wymiana dachu staje się opłacalną inwestycją.

Z własnym źródłem zielonej energii robimy ważny krok w stronę samowystarczalności, jak i zrównoważonej, ekologicznej przyszłości. Warto dodać, że taki dach zredukuje rocznie 4 319 kg CO2 i dostarczy czystej energii do ładowania samochodu elektrycznego.

Lokalizacja: Sulejówek, Polska

Partner

SunRoof