Garden House

Baracco + Wright Architects Rory Gardiner
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Ten eksperymentalny Garden House zaprojektowano z uwzględnieniem wrażliwego ekosystemu tego miejsca. Jego architektura została zaprojektowana w odniesieniu do otaczającej przestrzeni.

Rozmyta granica

Projekt przypomina szopę wykonaną z mieszanki elementów przemysłowych, takich jak stalowa rama, i ręcznie wykonanych elementów, takich jak drewniana rama. Z drugiej strony okładzinę pokrywy wykonano z poliwęglanu. Zapewnia to przezroczystość i tworzy połączenie z otoczeniem. Granice przestrzeni nie osiągnięto w zwykłych terminach architektonicznych (ściany, okna i pokoje, sufit i podłoga), ale stanowią mieszankę roślinności i pracy człowieka. Dom częściowo podniesiono, aby powstrzymać wody powodziowe.

Namiot był punktem odniesienia dla Baracco + Wright. Garden House można uznać jednak za coś więcej niż zwykły namiot kempingowy. Jest to podwyższona platforma, przykryta przezroczystą szopą, weranda na obwodzie tworzy wewnętrzny i zewnętrzny ogród , obszary mieszkalne są dynamiczne, ale subtelnie zdefiniowane.

W środku natury

Możliwość odczuwania i słyszenia otoczenia jest czymś niesamowitym w tym domu. Hałaśliwa natura daje poczucie spokoju. Witryna łączy się z pobliską zielenią i Westernport, dużą zatoką morską. Połączenie drogowe zajmuje obecnie miejsce efemerycznego potoku, a ze względu na spadek terenu teren ten jest narażony na powodzie. Działa jako korytarz dla dzikich zwierząt, przechodząc z pobliskiego rezerwatu przyrody Gurdies w kierunku wybrzeża. Poza niewielkim obszarem usługowym żadne tereny nie są odgrodzone.

Zminimalizowano zakłócenia generowane przez nową konstrukcję, dbając o to, aby nie zniszczyć witryny. Ten proces produkcyjny wspiera ekspansję roślinności na zewnątrz i wewnątrz domu, która jest obecnie częścią tego ekosystemu. Garden House to dom, który podtrzymuje życie.

Lokalizacja: Western Port, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA