Minimalistyczne Handcrafted Hideaway

Handcrafted Movement https://www.elizabethfrenchcreative.com/
Kategorie: Domy 35-70 m2
Partnerzy

O inspiracji

W Battle Ground, w stanie Washington, Matt i Elizabeth Impola stworzyli szykowną kryjówkę z francuskimi drzwiami, jasnymi, przestronnymi wnętrzami i uspokajającą paletą kolorów. Mały domek w stylu STODOŁY oddaje spokój Zachodniego Wybrzeża. Jakie jest w istocie minimalistyczne Handcrafted Hideaway?

Minimalizm Handcrafted Hideaway

Handcrafted Hideaway, mini STODOŁA o powierzchni blisko 25 m2, zaprojektowany przez Matta i Elizabeth Impola z Handcrafted Movement, jest równie wygodny, co stylowy. „Odzwierciedla naszą miłość do wybrzeża Kalifornii” – mówi Elizabeth. „Wybraliśmy kojące kolory i tekstury, które tworzą poczucie spokoju”. Ta mini STODOŁA znajduje się na bujnej posiadłości w Battle Ground w stanie Waszyngton, z wysokimi drzewami, dużym pastwiskiem i obfitą przyrodą.

Niebiesko-biały maleńki domek położono zaledwie 35 minut od centrum Portland i około kilometra dalej od głównej ulicy Battle Ground, uroczej arterii pełnej restauracji, kawiarni, butików i sklepów z antykami. „Otaczają nas także bujne szlaki turystyczne, wodospad Molton Falls i park stanowy Battle Ground Lake” – mówi Elizabeth.

Owinięty elewacją zakładkową w dolnej części i elewacją z desek i listew w górnej części, Handcrafted Hideaway wyróżnia masywny taras i niestandardowa markiza z cedru. Ta rozciąga się na frontowej fasady. „Ponieważ ten dom znajduje się na północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku, gdzie pada ulewny deszcz, zastosowaliśmy trwalszy materiał w dolnej części zewnętrznej części” – mówi Matt. „Cedrowa markiza zakrywa francuskie drzwi przy wejściu i zapewnia osłonę dla wchodzących i wychodzących gości. Cedr to jeden z naszych ulubionych gatunków drewna”.

Funkcjonalność małych przestrzeni

Jednym z głównych celów Matta i Elizabeth było to, aby kuchnia była tak wygodna i funkcjonalna. Tak jak kuchnia o standardowych rozmiarach. Umywalkę umieszczono pod dużym oknem, które wypełnia pomieszczenie dużą ilością naturalnego światła. Do kuchni przylega jadalnia, która może pomieścić do czterech gości, siedzących na wbudowanej drewnianej ławce i parze stołków obitych skórą. Dębowy stół pełni funkcję wielofunkcyjnej przestrzeni, która może służyć również jako stanowisko pracy. Wbudowano do niego bowiem komorę ładującą z gniazdami USB-C. Ponieważ jak mówi właściciel – „pokoje w małych domach muszą pełnić różne funkcje”.

Elizabeth i Matt wyposażyli salon w sięgający od podłogi do sufitu ceglany kominek oddzielający pokój od sypialni. „Elizabeth nalegała na użycie cienkiej cegły ceramicznej, która nadaje autentyczną głębię i teksturę” – mówi Matt. „Finowała i wykładała cegłę – to było dwudniowe przedsięwzięcie. Efekt końcowy był więcej niż tego wart”

Po obu stronach kominka para zainstalowała skośne drzwiczki z desek i listew, które zamykają sypialnię, gdy potrzebna jest prywatność. Kiedy drzwi są otwarte, kominek ma efekt unoszenia się, a gdy są zamknięte, miętowo-zielone drzwi nadają salonowi zainteresowanie, kolor i teksturę. „Ukryliśmy sypialnię na dole za kominkiem – wszyscy nasi goście są zaskoczeni, gdy otwierają sekretne, przypominające ścianę drzwi, aby odsłonić przytulną sypialnię” – mówi Elizabeth. W sypialni sklepiony sufit z półką na styku ścian i sufitu tworzy wrażenie lekkości.

Małe jest lepsze

Według Elizabeth i Matta najlepszą rzeczą w projektowaniu i budowaniu małego domu jest kwestionowanie status quo. „Istnieje amerykański ideał, że większe jest lepsze” – mówi Matt. „Tworzenie małych przestrzeni, które są piękne, funkcjonalne i celowe, jest o wiele bardziej satysfakcjonujące niż budowanie typowego, rozległego domu. Mniejsze przestrzenie dają ludziom niedrogie, wydajne opcje mieszkaniowe”.

Lokalizacja: Battle Ground, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA