Huberhaus to tradycyjna, alpejska chata

Mooser.Lauber.Stucky Architekten
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Każdy, kto marzy o wakacjach w budynku, który uchodzi za pomnik historyczny, może wybrać się w taką niezwykłą podróż i cofnąć się w czasie, odwiedzając Huberhaus w Valais w Szwajcarii.

Huberhaus to tradycyjna, alpejska chata, którą zbudowano w XVI wieku.

Stare balkony, piękny piec w salonie oraz skrzypiące drewniane podłogi. To wszystko sprawia, że tradycyjny urok starego domu wciąż jest tu obecny, choć powstała w nim nowoczesna kuchnia i łazienka.

W tamtych czasach ludzie byli niżsi, więc sufit w salonie jest na wysokości zaledwie 1,88 m. Pozostałe pomieszczenia mają bardziej tradycyjną wysokość. Jedynym źródłem ciepła jest piec opalany drewnem!

W chacie zmieszczą się cztery osoby, które będą miały okazję z bliska poznać uroki wiejskiego życia wioski Eggen, znajdującej się na wysokości około 1500 m.

Obsługa domu prowadzona jest przez organizację „Ferien im Baudenkmal”, która jest częścią projektu Swiss Heritage Protection (z ang. Szwajcarska Ochrona Dziedzictwa). Celem tej instytucji są działania na pograniczu turystyki i ochrony zabytków. Na ich stronie internetowej magnificasa.ch można znaleźć inne, wyjątkowe domy do wynajęcia.

Jeśli szukasz domku do wynajęcia w Polsce, zajrzyj do naszej zakładki Do wynajęcia.

Lokalizacja: Valais w Szwajcara
Tekst: nowoczesna STODOŁA