Kanadyjskie The Baltic

Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Popularności zyskują domki wypoczynkowe na drzewie. Jeśli są one w stylu nowoczesnej STODOŁY – możemy jedynie przyklasnąć. Dziś chcielibyśmy zaprezentować The Baltic. Jednak nie znajduje się on w europejskiej części świata. Zapraszamy do Ontario.

Witamy w The Baltic – kanadyjskiej odskoczni od dnia codziennego. Ten domek na drzewie łączy w sobie wszystkie wygody butikowego hotelu z gniazdowym doświadczeniem leśnego życia. Jeśli Twoim marzeniem kiedykolwiek była transformacja w beztroskiego ptaka – podobne doświadczenie umożliwia The Baltic.

Z każdej strony – na cztery strony świata – rozchodzą się przeszklenia, przez które do środka zagląda wiecznie zielony las Haliburton Highlands. Po przyjeździe od razu poczujesz spokój, wspinając się po schodach na taras wokół domku na drzewie, otoczony pięknymi widokami, bez względu na porę roku. Ciepło wnętrza The Baltic zapewnia brzozowa warstwa ochronna w stropach oraz ścianach, a także gliniana podłoga wykonana z lokalnego piasku, słomy oraz gliny. Niczym przeniesienie się kilkadziesiąt lat wstecz. Wykończenie podłogi jednak przypomina nowoczesny beton. Ta współczesność!

W salonie z otwartą koncepcją kusi kominek gazowy, wyprodukowany w Norwegii. Pozwól się otulić miękkością kanapy. Zrzuć ciężar i zatoń w kaskadowych, dwupiętrowych oknach sięgających od podłogi do sufitu z widokiem na leśny zagajnik. Kuchnia posiada wszystkie udogodnienia potrzebne do przygotowania domowego posiłku. Możesz również spełnić się kulinarnie pichcąc strawę na palenisku obok domku.

Na parterze znajduje się również w pełni wyposażona łazienka wraz z niestandardowym prysznicem ze strumieniem deszczowym podgrzewaną podłogą i oknem sięgającym od podłogi do sufitu, które zaspokoi wszystkie potrzeby związane z kąpielą Zen. Drabina zaprowadzi Cię do sypialni na poddaszu. Zaprojektowane, aby zachować wrażenia ogromnej, naturalnej przestrzeni domku na drzewie, sufity na poddaszu mają w najniższych punktach wysokość 8 stóp, a sypialnia jest otoczona oknami ze wszystkich stron, dzięki czemu wydaje się jeszcze większa. Warto dodać, iż The Baltic w pełni wspiera ekologię i szanuje naturę. Właściciele obiektu zastosowali innowacyjny sprzęt, który wspiera zdrowie, ciągły wzrost i długowieczność drzew, w otoczeniu których został zbudowany.

Skusisz się na wyprawę? Zajrzyj do zakładki „Do wynajęcia”.

Lokalizacja: Minden Hills, Kanada

Tekst: nowoczesna STODOŁA