Kaomai Tea Barn, zrewitalizowany zakład tytoniu

PAVA SPACESHIFT STUDIO
Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

Kaomai Tea Barn to stale adaptacyjny projekt ponownego wykorzystania w ramach Kaomai Estate 1955, zrewitalizowanego projektu kilkudziesięcioletniej posiadłości zakładu przetwórstwa tytoniu w Chiang Mai. W 2018 r. Kaomai Estate 1955 otrzymał nagrodę UNESCO Asia-Pacific 2018 za ochronę dziedzictwa kulturowego w nowym designie w kategorii konteksty dziedzictwa. W ramach stopniowego planu połączenia nowych programów komercyjnych w osiedlu, lokalizacja projektu jest starannie szanowana, ale łączy ze sobą otaczającą ekologię, krajobraz i istniejące budynki. W rezultacie projekt przewiduje Kaomai Tea Barn jako platformę łączącą Kaomai Avenue, Amfiteatr i Kaomai Cafe zarówno w poziomie, jak i w pionie.

Zgodnie z praktyką konserwatorską projekt uwzględnia specyfikę i autentyczność zabytkowych STODÓŁ pod względem wymiarów architektonicznych, formy i materiałów, w tym powtarzalnej typologii planistycznej 6×6 metrów. Proponowanie zatopienia nowej przestrzeni herbaciarni jest techniką projektową. Podkreśla autentyczną objętość i tworzy skromne połączenie między poziomem gruntu a wielopiętrami programu architektonicznego.

STODOŁA do picia herbaty zaprojektowano do świecenia w ciemnym otoczeniu. Elementy oświetleniowe zaprojektowano tak, aby były ukryte i podkreślały walory i autentyczność STODOŁY do ​​suszenia tytoniu. Aby podkreślić autentyczne ceglane powierzchnie i wyjątkową pionową przestrzeń wewnętrzną, liniowe oświetlenie i gładko świecące downlight są subtelnie zintegrowane z lokalnie wykonaną strukturą betonu, drewna i ciemnoszarej struktury. Ze względu na zaproponowany projekt oświetlenia, kontrast między solidnością STODOŁY do ​​suszenia tytoniu a nową otwartą przestrzenią wprowadza skromne doświadczenie projektowe wzdłuż historycznych tras, istniejącej architektury i dziedzictwa naturalnego.

Lokalizacja: Tajlandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt