Maringotka

MIRAMARI DESIGN
Partnerzy

O inspiracji

To rozwiązanie idealne dla tych, którzy poszukują czegoś innego, niż tradycyjny domek letniskowy. „Maringotka” – bo taką nazwę nosi ten oryginalny wagon – to niezwykły kąt mieszkalny, stworzony przez praskie studio Miramari Design.„Maringotka” może służyć nie tylko jako domek letniskowy, ale jest też świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają małego domku dla pracowników, domku na wynajem, a nawet małego domu do zamieszkania przez cały rok. Nie jest zaprojektowana do podróży, choć można ją okazjonalnie przestawić. Należy jednak pamiętać o tym, że przekracza ona standardową szerokość wyznaczoną dla europejskich dróg.

Ten stylowy wagon dostępny jest w dwóch standardowych konfiguracjach, które liczą 24 m2 i zawierają pełną kuchnię i łazienkę. Jedna z wersji ma wbudowaną platformę do spania na jednym końcu przyczepy, a druga wersja ma oddzieloną sypialnię plus część jadalni, którą można zamienić w drugie łóżko.

„Maringotka” zbudowana jest na stalowym podwoziu. Ma drewnianą konstrukcję z drewna świerkowego, którym wykończono również wnętrze. Duże, okrągłe okno nad łóżkiem i mniejsze w łazience nawiązują do linii dachu.

Dzięki odpowiednim szybom, ociepleniu oraz różnym możliwościom ogrzewania, domek może być używany przez cały rok.

Tekst: nowoczesna STODOŁA