Mniej często znaczy lepiej

SSQ Polska

Partnerzy

O inspiracji

Mniej często znaczy lepiej. Co zyskujemy rezygnując z okapów i nie tylko…?

Projekt rasowej nowoczesnej STODOŁY to zawsze dom bez okapów. Minimalistyczny w formie, ale przestronny projekt idzie o krok dalej. Odpuszczając system rynnowy daje więcej i mowa tu nie tylko o oszczędności na kosztach wykonania.

Charakter prostych geometrycznych linii sylwetki, łatwo wizualnie zaburzyć dołączając dodatki jak rynny. Oczywiście mamy systemy ukryte, ale przez skomplikowane wykonanie są kosztowne i jednocześnie bardzo ryzykowne. Architekt w tym projekcie wspaniale wykorzystał synergię naturalnego łupka SSQ Del Carmen łączącego połacie dachu i elewacji. Odpowiedniej jakości kamień łupkowy ma naturalne właściwości samooczyszczające. Polega to na systematycznym złuszczaniu wierzchniej warstwy (w tempie około 1mm na ponad sto lat). Tutaj efekt ten wspiera obmywanie niemal całego budynku przy okazji każdego deszczu. Niewiele materiałów elewacyjnych dobrze znosi stałą ekspozycję na wodę. W tym przypadku właścicielowi za poszanowanie ekologii w budowie przyroda odwdzięcza się dbając o czystość fasad jego domu.

Łupek daje też korzyści w wielu innych aspektach. Począwszy od uporządkowania przestrzeni jednym spójnym materiałem łączącym wiele form, poprzez niezrównany komfort akustyczny, kończąc na luksusie spokoju zapewnianego przez nieprzemijający urok kamienia ze stu letnią gwarancją.

Lokalizacja: Polska

Zapoznaj się z pełną ofertą naturalnego łupka od SSQ Polska.

Partner

SSQ Polska

Dostawca naturalnego łupka:

SSQ Polska