Montana Modern House

Partnerzy

O inspiracji

W połączeniu architektury z otoczeniem i lokalizacją nie zawsze chodzi o naśladownictwo. W tym przypadku architekci z firmy Cushing Terrell poszli krok dalej, tworząc wyjątkowy dom o nowoczesnym charakterze.

Korzenie tego budynku sięgają nowoczesnej architektury z połowy wieku, a proste kształty podkreślają staranne rozplanowanie i wyjątkowy charakter domu o powierzchni ponad 230 m2. Naturalnie starzejące się, lokalnie pozyskiwane materiały sprawiają, że dom świetnie dopasowuje się do swej lokalizacji i zmieniających się wraz z porami roku kolorów otoczenia.Plamy żywych kolorów pojawiające się na drzwiach zewnętrznych odzwierciedlają charakter wnętrza, w którym dominują jednak naturalne krajobrazy z okolic miasta Kalispell w amerykańskim stanie Montana. Holistyczne podejście do projektu zastosowano zarówno do wpływu budynku na jego otoczenie, jak i do jego funkcji, które dostosowano do zmieniającego się cyklu życia właścicieli.

Materiały konstrukcyjne zostały wykorzystane również jako materiały wykończeniowe, które uzupełniono o cały pakiet specjalnej izolacji budynku oraz zastosowane na całej powierzchni ogrzewanie podłogowe. Staranne umiejscowienie okien i zadaszeń pozwala osłonić wnętrze przed mocnym, letnim słońcem, tworząc jednocześnie funkcjonalne przestrzenie do wypoczynku na świeżym powietrzu. W ten sposób wyeliminowano też potrzebę tworzenia systemu klimatyzacji w domu, a jednocześnie okna stały się ramami dla widoków, które wnikają do wnętrza, stając się jego częścią.

Dodatkowy apartament wprowadza do projektu wielofunkcyjność, dzięki czemu dom staje się doskonałym miejscem dla wielopokoleniowej rodziny na wszystkie etapy życia jej członków. Efektywne wykorzystanie przestrzeni oraz skupienie się na detalach obniżających koszty czynią ten projekt doskonałym przykładem dobrej, funkcjonalnej architektury.

Lokalizacja: Montana, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA