Okna otwierają budynek na świat zewnętrzny

Partnerzy

O inspiracji

„Dom – przystosowane przez człowieka pod względem konstrukcyjnym i użytkowym miejsce, przeznaczone do celów mieszkalnych.”

Patrząc na taką definicję „domu” nie trudno dostrzec fakt, iż wybór miejsca zamieszkania dla większości ludzi jest tak istotny! Można zamieszkać w budownictwie wielorodzinnym lub w budynku jednorodzinnym. Tworząc swoje wymarzone miejsce na ziemi – szczególnie jeśli zdecydujemy się na budowę własnego domu – trzeba dokonać mnogości wyborów, setki decyzji. Jednym z podstawowych (jakże ważnym!) elementów budowy domu jest wybór okien.Oczywiście nie każde okno jest takie samo. Różnic należy szukać w materiale, z którego powstały (okna aluminiowe, PVC, drewniane czy hybrydowe, czyli połączenie np. aluminium z drewnem). Wybierając okna aluminiowe, dajemy możliwość tworzenia dużych, nowoczesnych przeszkleń. Profile aluminiowe są sztywne i jednocześnie lekkie. Pozwalają na tworzenie wielkoformatowych przeszkleń, praktycznie w dowolnym kształcie. Wielkim atutem aluminiowej stolarki okiennej jest to, iż można wykonać okna cienkoramowe. Dodatkowo jest to materiał odporny na warunki atmosferyczne oraz rdzę.

W prezentowanej nowoczesnej STODOLE, u stóp Beskidu Małego oraz Śląskiego, również zamontowano architektoniczne, nowoczesne okna. Za montaż okien odpowiadała firma MULTIKO Architektura Okien, która specjalizuje się w aluminiowej architektonicznej stolarce okiennej. W projekcie znalazły się okna z połączeniami typu glass – corner (czyli szklany narożnik), okna kryte szkłem, połączenia strukturalne oraz bardzo efektowne przeszklone drzwi wejściowe (również z wykorzystaniem szklanego narożnika, glass – corner).

Glass – corner, co to takiego? Dzięki użyciu odpowiednio stepowanego szkła jest możliwość połączenia dosłownie szkła ze szkłem pod różnymi kontami (np. pod kątem 90 stopni). Łączenie typu glass – corner może być wypukłe (zewnętrzny) lub wklęsły (wewnętrzny). Daje to niesamowite możliwości projektowe!

Należy pamiętać, że wybór i zakup okien to nie koniec drogi. Warto zwrócić uwagę, aby usługa była komplementarna. Prawidłowy montaż okien jest kluczowym elementem całego procesu (czyli odpowiednia Obsługa Klienta, zaprojektowanie okien pod konkretny dom, dobra jakość oraz montaż dostarczonej stolarki oraz gwarancja). Nasza firma daje aż 5 lat gwarancji na wszystkie nasze usługi.

Okna otwierają budynek na świat zewnętrzny, a jednocześnie stanowią barierę przed nim. Oprócz tego – są integralną częścią elewacji. Okna są jednym z ważniejszych elementów domu. Pozwól nam sobie pomóc 🙂

MULTIKO Architektura Okien przewaga dzięki doświadczeniu – prawidłowy montaż robi różnicę…

Lokalizacja: Beskidy, Polska