Zakorzenione w norweskiej kulturze przybrzeżnej

Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Usytuowana na skalistym brzegu, Naustet Stokkoya Boathouse łączy surowe nordyckie otoczenie i nowoczesny skandynawski design, tworząc idealne miejsce na wypoczynek nad morzem.Minimalistyczny domek wyłożono deskami świerkowymi pokrytymi olejem lnianym w celu uzyskania ciemnego wykończenia. Wewnątrz tradycyjne drewniane belki oprawiają wnętrza. Naustet Stokkøya to luksusowy i wyjątkowy hangar na łodzie zbudowany z tradycyjnych materiałów, ale z najnowocześniejszą, współczesną atmosferą. Niezwykłe łóżka na antresoli są umieszczone pod sufitem na różnych wysokościach, zapewniając spokojny sen.

Układ wnętrz zorganizowano jako ciągłą otwartą przestrzeń o wysokości siedmiu metrów. Przestrzeń tę podzielono czterema podwieszonymi antresolami, z których każda służy jako indywidualna przestrzeń do spania. Poddasza te połączono krętymi schodami z perforowanej stali. Na parterze mieści się zorientowana na część jadalni kuchnia, oferująca gościom zarówno widok na morze, jak i możliwość obserwowania przygotowywania posiłków.

Główna koncepcja projektu nadaje wnętrzu wrażenie przestronności i otwartości, ale jednocześnie tworzy intymną i bogatą atmosferę. Naustet ma wyraźne odniesienia do tradycji i swojskości, a jednocześnie jest projektem wyjątkowym i innowacyjnym.

Lokalizacja: Stokkøya, Norwegia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

 

Gospodarz

Naustet Stokkoya