Novella

Unique Homestays
Partnerzy

O inspiracji

Novella to obiekt na wynajem z własnym wyżywieniem, w której miłośnicy romansów, pisarze i rodziny mogą cieszyć się luksusem w błogiej wiejskiej okolicy północnego Devon. Legenda głosi, że Novella, położona przy ścieżce będącej niegdyś historyczną trasą do pobliskiego Ilfracombe, służyła jako cela więzienna podczas buntu w Monmouth w 1685 r. Obecnie łukowate okna i urocze drzwi urzekają gości, którzy decydują się pozostać w jej charakterystycznym wnętrzu. Idąc tą ścieżką wędrowcy wyruszają na zwiedzanie okolicy.

Eklektyczny motyw niezwykłych wnętrz Novelli wynika z pragnienia właścicieli, aby połączyć wiejski dom ze stylem francuskiego zamku. Warstwowe dywany i wyjątkowe przedmioty kolekcjonerskie tworzą ciepły i przytulny dom z czymś więcej niż tylko odrobiną buduaru: pij herbatę na aksamitnych sofach w wypełnionym światłem salonie, a następnie graj nocą w karty w dekadenckiej jadalni.

Otoczona murem ogrodu, zielona okolica Novelli jest zaproszeniem do zanurzenia się w naturze. Dzięki zagłębionej wannie z hydromasażem, w pełni wykorzystasz widoki. Zadaszona kuchnia ogrodowa gwarantuje, że możesz jeść posiłki na świeżym powietrzu niezależnie od pogody, a uczty na ogniu będą rozkoszą przez cały rok. Możesz też po prostu zasznurować buty trekkingowe i udać się na okoliczne bujne pastwiska.

Lokalizacja: Braunton, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA