Odwodnienie dachu płaskiego

WT ARCHITECTURE GALECO
Partnerzy

O inspiracji

Na rynku coraz większą popularnością cieszą się dachy płaskie, a co za tym idzie, wzrasta zapotrzebowanie na sprawne i skuteczne rozwiązanie odwodnienia tych powierzchni.
Odwodnienie dachu płaskiego polega na odprowadzeniu wody deszczowej z dachu ograniczonego z każdej strony ścianą attykową. Projektowanie dachu płaskiego wraz z odwodnieniem musi uwzględniać spadki oraz kontra spadki umożliwiające skuteczny odpływ wody.

Firma Galeco Sp. z o.o. proponuje odwodnienie dachu płaskiego za pomocą wpustów dachowych.
Jest to rozwiązanie, do którego wykorzystujemy specjalne wpusty, montowane w najniższym punkcie dachu. Wpusty dachowe pozwalają na zastosowanie odpływu wewnątrz budynku.
Powierzchnie dachowe, gdzie zastosowano takie odwodnienie, powinny być wyposażone, niezależnie od ich wielkości, przynajmniej w dwa wpusty lub jeden wpust i jeden odpływ bezpieczeństwa.
Rozwiązanie to jest bardzo wygodne i łatwe w montażu.Na podstawie powyższych wskazówek możemy wywnioskować, że odwodnienie dachu płaskiego jest nie tyle trudne, co wymaga zastosowania odpowiednich materiałów i rozwiązań.
Wpusty dachowe są jednym z lepszych rozwiązań, jednakże należy pamiętać o użyciu odpowiednich i kompatybilnych ze sobą materiałów. Zachowanie szczelności może okazać się naprawdę proste dla potencjalnego wykonawcy przy zastosowaniu kołnierza uszczelniającego.

Pomimo szerokiej gamy produktów na rynku, firma Galeco wyszła naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyła kompleksowy system dedykowany do odwodnienia dachów płaskich z zastosowaniem wpustów dachowych.

Rozwiązanie zakłada systemowe odwodnienie składające się z: wpustów dachowych, rur odpływowych, adaptera i pionu spustowego.

Wpusty dachowe z oferty Galeco posiadają zintegrowany kołnierz uszczelniający montowany bezpośrednio do izolacji dachu. Korpus tego wpustu wykonany jest z twardego poliuretanu.
Adapter, który jest innowacyjnym i autorskim rozwiązaniem Galeco, pozwala na bezproblemowe przejście wpustu dachowego (posiadającego wyjście o średnicy 110 cm) do kwadratowej rury spustowej.

Jest to systemowe rozwiązanie i elementy tzw. setu są dostępne w naszej ofercie. Dzięki temu wykonawcy mogą mieć pewność, że wszystkie elementy systemu będą kompatybilne, gwarantujące szczelność, oraz to, że wykonawca zakupi je w jednym miejscu, bez konieczności poszukiwania pojedynczych elementów w różnych hurtowniach czy sklepach.

Fotograf

Producent

Galeco