Okna dachowe łazienkowe – odporne na nieuchronne działanie czasu

Folnet

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Łazienka, podobnie jak kuchnia, pralnia czy suszarnia, zaliczana jest do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności. Oznacza to, że przy wyborze okien dachowych, każdy staje przed pytaniem: jakie okna do łazienki? Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na trwałość oraz odporność na zawilgocenie okna dachowego na przestrzeni lat.

Okna dachowe łazienkowe

Sam drewniany rdzeń okna dachowego to za mało, by sprostał gromadzonej cyklicznie wilgoci w pomieszczeniu. Naprzeciw tym potrzebom VELUX stworzył okna drewniano–poliuretanowe, niewrażliwe na działanie wilgoci, dzięki technologii zabezpieczenia drewnianego rdzenia okna. Polega ona na ciśnieniowym pokryciu drewna solidną warstwą białego poliuretanu, który jest dodatkowo malowany białym lakierem. Odprowadzanie nadmiaru wilgoci odbywa się poprzez wbudowany system wentylacji, który nie wymaga otwierania okna. Przy górnym typie otwierania okna wystarczy uchylić klapę wentylacyjną wyposażoną w wyjmowany do czyszczenia filtr powietrza. Dolne otwieranie odpowiednie dla wysokich ścian kolankowych wyposażone jest z kolei w ocynkowaną klamkę oraz system dwustopniowej wentylacji z łatwym w czyszczeniu filtrem powietrza. Dzięki regulowanemu systemowi wentylacji mamy zawsze dostęp do świeżego powietrza.

Szczelność i trwałość

Okna są również odpowiednie do montażu w budynkach z wentylacją mechaniczną. Zamknięta wentylacja w oknach VELUX zapewnia szczelność analogiczną do okien bez wentylacji i tym samym okna spełniają wymagania budynków z wentylacją mechaniczną. Ze względu na swą trwałość i właściwości, okna dobrze prezentują się także w pokoju i salonie. Okna dachowe drewniano-poliuretanowe VELUX można rozpoznać po oznaczeniach typu: GLU, GPU, GGU, GTU oraz GXU. Każde okno VELUX objęte jest przez producenta 15 letnią gwarancją, którą można wydłużyć po zakupie zestawu izolacji BDX do 20 lat, rejestrując się na stronie VELUX.

Zachęcamy do zapoznania się z produktami VELUX od firmy FOLNET w zakładce na łamach nowoczesnej STODOŁY oraz do śledzenia codzienności firmy FOLNET na mediach społecznościowych – Instagramie oraz Facebooku.

Realizacja: Hotel w Staré Hutě, Republika Czeska

Partner

Folnet

Autorzy projektu:

Arch. Luděk Del Maschio
Fot. Royal Pictures s.r.o.