One Room Challenge: Tydzień 6, czyli samodzielna renowacja bungalowu

Partnerzy

O inspiracji

Dokonaliśmy tego!!! Nasze 6-tygodniowe wyzwanie One Room Challenge dobiegło końca i cieszymy się ogromnie, że możemy się nim podzielić. Nauczyliśmy się wielu nowych umiejętności (malowanie natryskowe, układanie cegieł, montowanie drzwi, a nawet robienie mebli) i jesteśmy ogromnie zadowoleni z ostatecznego efektu.

Przeprowadziliśmy się w to miejsce w czerwcu 2018 roku i od tego czasu powoli pracowaliśmy nad tym, by to miejsce stało się naszym domem. Im więcej pracy wkładaliśmy w ten budynek, tym bardziej byliśmy dumni i szczęśliwi.

Nasze osiedle należało do pierwszych osiedli w Houston i ma historię, która sięga 1913 roku. Tutejsze domki – bungalowy – powstały w latach 1940-tych i wiele z nich zostało odnowionych i służy mieszkańcom do dzisiaj. Jednak w okolicy można znaleźć też wiele starych, zniszczonych domów, które dopiero teraz zaczynają być modernizowane, czego przykładem jest właśnie nasz dom.Jego renowacja od zewnątrz miała ogromne znaczenie, ponieważ chcieliśmy, by dom miał nasz styl, ale też jednocześnie powinien nawiązywać do swego otoczenia i swojej historii. Uwielbiamy stare, zabytkowe domy i chcieliśmy, by nasz nowy dom nawiązywał do różnych tradycyjnych elementów z tego regionu. Dodaliśmy więc cegły, które są ukłonem w kierunku amerykańskiej architektury znanej jako „Foursquare”, wykorzystaliśmy stare, odnowione drzwi, które wprowadzają ciepło do całego projektu oraz wzbogaciliśmy paletę naszych kolorów o barwy bardziej tradycyjne.

Naszą największą miłością są drzwi frontowe. Michael poświęcił na ich odnowienie około miesiąca, a samo zamontowanie zajęło nam osiem długich, stresujących godzin. Śmiejemy się, że jak przyjdzie czas wyprowadzki, to te drzwi zabierzemy ze sobą.

Lokalizacja: Houston, USA
Teskt: nowoczesna STODOŁA