Oryginalny dom w Wietnamie

Hùng Râu Kts
Partnerzy

O inspiracji

New House to orygnalny projekt domu w Wietnamie. Jego autorem jest Pham Hung z firmy RÂU ARCH, mieszczącej się w Dong Hoi w prowincji Quang Binh.
Pham Hung jako architekt ma mnóstwo pomysłów, ale w tradycyjnych projektach trudno o innowacyjność. Dlatego postanowił poeksperymentować ze swoim własnym domem na tyle, na ile pozwalały na to warunki lokalnej zabudowy. Po roku analizowania opcji i 10 miesiącach prowadzenia budowy dom został ukończony i bez wątpienia wyróżnia się wśród sąsiednich budynków. Na działce o powierzchni ponad 200 m2, Hung zbudował dom na powierzchni tylko 110 m2, mieszcząc wewnątrz parter z antresolą. W domu jest salon, kuchnia, trzy sypialnie, pokój modlitewny, WC oraz łazienka.
Najbardziej jednak uwagę w tym projekcie przyciąga fasada budynku, która umiejętnie łączy kamień z elementami wentylacyjnymi z cegły. Ze względu na ograniczony budżet i chęć zastosowania odpowiednich materiałów, Hung spędził mnóstwo czasu podróżując po różnych prowincjach, aby wybrać odpowiedni kamień i cegłę. Po wyborze idealnego dla jego potrzeb kamienia, architekt musiał zatrudnić fachowca, który otoczył dom małymi kamieniami o wielkości 3-4 cm.
Wentylowane ściany z cegły, które zdecydował się zastosować Hung, sprawiają, że dom zyskał oryginalność i urok z zewnątrz, dodając też atrakcyjności samemu wnętrzu, szczególnie w części salonu.
Rodzina nie miała pieniędzy na zakup nowych mebli, dlatego tam gdzie było to możliwe, wykorzystała stare przedmioty. W ten sposób zestaw stół i krzeseł od rodziców pomógł zorganizować nową przestrzeń w starym stylu.
Dom jest przestronny i pełen naturalnego światła, co udało się uzyskać dzięki sporym przeszkleniom i oryginalnej fasadzie.
Projekt zyskał sporą popularność i przyciągnął dużą uwagę.

Lokalizacja: Dong Hới, Wietnam
Tekst: nowoczesna STODOŁA