Panele na bazie drewna głównym elementem i ozdobą domu w Ismaning

CHRISTIAN VORHOFER
Partnerzy

O inspiracji

Wybudowany w 2016 roku dom jednorodzinny, który znajduje się w miejscowości Ismaning w pobliżu Monachium, przyciąga uwagę swym kunsztownym projektem.

Budową domu zajął się architekt Bruno Moser na zlecenie prywatnego klienta. Dom powstawał między marcem a listopadem 2016 roku,  angażując jeszcze dwie firmy: Holzbau Saurer i Schreinerei Daxenberger. Obie te firmy specjalizują się w pracy z drewnem, czyli z materiałem, który w tym projekcie jest kluczowy, choć na pierwszy rzut oka – zwłaszcza od zewnątrz – wcale  nie wydaje się to tak oczywiste.W projekcie wnętrza również kluczową rolę odgrywa drewno i w tym przypadku wszystkie założenia udało się osiągnąć głównie dzięki pomocy firmy EGGER, która dostarczyła płyty meblowe, blaty oraz inne drewniane produkty laminowane. To właśnie je wykorzystano do stworzenia całej ściany zabudowań bocznych w otwartym salonie połączonym z jadalnią i kuchnią. Z produktów tej firmy stworzono także stylową garderobą oraz kuchnię i łazienkę.

Drewno, choć nie jest tu materiałem oczywistym, w rzeczywistości jest podstawowym elementem wykorzystanym w całym projekcie.

Lokalizacja: Niemcy
Tekst: nowoczesna STODOŁA