Phoenix Rising

TGM Architect Sinead Hastings Photography Vance Fox Photography
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Phoenix Rising to odpowiedź architektów z pracowni TGM Architect na dramatyczny pożar, który doszczętnie spalił domek właściciela, który nazywano „stary Tahoe”. Ponieważ pierwotnie zlecono przebudowę werandy domku, TGMA musiała wszystko zezłomować i skupić się na zaprojektowaniu na jego miejscu domu jednorodzinnego.

Aby podnieść i unowocześnić tradycyjną ramę w kształcie litery A, dokonano kilku celowych wyborów projektowych. Wepchnięto krokwie we wnękę dachu, aby otworzyć dom i umożliwić odpowiednią izolację. Uwzględniono jak najwięcej okien i lukarn, aby oświetlić przestrzeń i zapewnić geometryczną fantazję Phoenix Rising, która współgra z sylwetką w kształcie litery A. Stworzono jedyny w swoim rodzaju projekt metalowego dachu typu cap-and-pan na wzór kodu kreskowego, który mówi „Squaw Valley USA”, ulubiony lokalny ośrodek narciarski właściciela. Co więcej, architekci zaprojektowali niestandardowe schody z łagodną krzywizną — jedynym elementem w domu, który ma promień.

Odważne i świeże spojrzenie na schroniska narciarskie z przeszłości to kwintesencja Phoenix Rising. A-Frame z Tahoe to projekt mieszkaniowy na zamówienie w każdym znaczeniu tego słowa – i świadectwo siły pamięci, rodziny i środowiska we współczesnej architekturze i designie.

Lokalizacja: Tahoe, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA