Poznaj świat wina

BC Estudio Architects
Partnerzy

O inspiracji

Ten budynek znajduje się w pobliżu tzw. Arkady, która była pierwszym projektem firmy BC Estudio Architects wykonanym dla tej winnicy. Miejsce to znajduje się w hrabstwie Napa w Kalifornii. Projekt miał stworzyć serię przestrzeni, które przybliżą gościom świat wina. Do przejściu przez duże drzwi wchodzimy do lobby, które pozwala zobaczyć różne czynności, jakie dzieją się w tym miejscu. Z tyłu znajdują się pomieszczenia do próbowania wina w gronie prywatnym lub w większej grupie, jak również pomieszczenia użytkowe, które są niezbędne do organizacji różnych eventów. Lobby prezentuje jednak przede wszystkim największe pomieszczenie przeznaczone do testowania win – z barem, którego tłem jest przepiękny krajobraz obejmujący ciągnące się daleko winorośla oraz znajdujące się w oddali góry. Taki panoramiczny widok ma prawo działać na gości stymulująco.
Poczucie przebywania jednocześnie wewnątrz, jak i na zewnątrz, potęgują jeszcze inne szczegóły architektoniczne tego projektu. Jest to rzeczywiste wrażenie przestronności, połączone z grubymi, kamiennymi murami, drewnianym sufitem, a nawet stolarką dużych okien, które ciągną się od podłogi aż po sufit.
Budynek ma znaczenie symboliczne, stojąc pośrodku całej winnicy. Ma on wyraźną formę, w której duże okna kontrastują z solidnymi murami z ciemnego kamienia, ale jednocześnie świetnie je uzupełniają. Cały projekt zyskuje jeszcze na atrakcyjności dzięki tarasom zewnętrznym oraz ogrodom skalnym wypełnionym naturalną dla tego regionu roślinnością.

Lokalizacja: Napa, Kalifornia, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA