Dom zeroenergetyczny

  Kategorie: Domy drewniane

  O inspiracji

  Rocky Mountain to dom utrzymany w stylu nordyckim, położony na obrzeżach Carbodale w stanie Kolorado. Powierzchnia domu to ponad 185 m2 na której mieszczą się 4 sypialnie i 3 łazienki.W Rocky Mountain House mimo jego stosunkowo dużej kubatury nie obserwuje się obecnych trendów na duże, otwarte przestrzenie.

  Ponieważ pomieszczenia wewnątrz są dość małe, ten zrównoważony dom odkrywa nowy sposób życia w małych przestrzeniach. Dom zaprojektowano tak, że pewną jego część „oddzielono” od reszty. Rodzina zamierza bowiem wynajmować część pokoi. W ten sposób właściciele zamierzają po części finansować utrzymanie domu. W przyszłości, gdy rodzina się powiększy, cały dom będzie dla ich użytku.

  Dom zaprojektowano w standardzie NET ZERO, czyli jako budynek zeroenergetyczny. To znaczy, że dom z przydomowych instalacji OZE wyprodukuje tyle samo energii co zużyje w skali roku. Do budowy użyto materiałów bardzo dobrze izolujących, tak aby dom był jak najbardziej energooszczędny. W domu zainstalowano pompę ciepła.

  Jeśli szukasz informacji o pompach ciepła, zajrzyj do NETSU.

  Lokalizacja: Carbodale, Kolorado, USA
  Tekst: nowoczesna STODOŁA

  Partner