Rote Scheune

THOMAS KRÖGER
Partnerzy

O inspiracji

Budynek Rote Scheune (Czerwona Stodoła) położony jest na zachodnim brzegu jeziora Oberuckersee w niemieckim regionie Uckermark.To stara stodoła zamieniona w wakacyjne apartamenty. Oryginalny budynek został wybudowany na początku XX wieku i wiele lat temu został odkryty i kupiony przez obecnych właścicieli, których przyciągnęła do tego miejsca spokojna atmosfera i piękne otoczenie starych orzechów i dużego ogrodu. Kiedy właściciele zdecydowali się na renowację, stodoła była nieużywana już przez ponad 20 lat. Większość budynku służyła kiedyś jako stajnia dla owiec i krów. Po prawej stronie budynek był natomiast podzielony na małe pomieszczenia dla rodziny mieszkającego tu rolnika. Na górze była wędzarnia i miejsce do hodowli gołębi.

Zachowując oryginalną architekturę i elementy, które definiują rustykalną stodołę, berliński architekt Thomas Kröger przemienił wnętrze w połączenie drewna i białej farby. Drewniane belki pojawiające się w całym budynku podkreślają dawny charakter tego miejsca i służą jako element dekoracyjny. Wysokie sufity i duże okna napełniają wysoki na 7 metrów salon i hall główny sporą ilością światła. Surowe drewniane ściany i kamienna podłoga przy wejściu przypominają o pierwotnym charakterze tego budynku.

To wszystko sprawia, że przestrzeń, która kiedyś była rustykalna i użytkowa została przekształcona w eleganckie miejsce wypoczynku.

Lokalizacja: Niemcy
Tekst: nowoczesna STODOŁA