Sandibe Okavango Safari Lodge

Dook
Partnerzy

O inspiracji

W samym środku Delty Okawango w Botswanie, w otoczeniu palm, drzew figowych i afrykańskiej głuszy, stoi luksusowa, choć ekologiczna chata o nazwie „Sandibe Okavango Safari Lodge”.
Chata została zaprojektowana przez Michaelis Boyd Associates przy współpracy z firmą z RPA, Nicholas Plewman Architects.  Do jej budowy nie wykorzystano żadnego betonu, ale wyłącznie materiały biodegradowalne, takie jak drewno pozyskiwane w ramach zrównoważonej gospodarki leśnej. Nieruchomość wyposażona została w ogniwa fotowoltaiczne oraz panele słoneczne, które zapewniają energię bez wpływu na środowisko.
Projekt został zlecony przez firmę &Beyond, zajmującą się luksusowymi i eksperymentalnymi podróżami, a inspiracją dla niego były łuskowiec i gniazda ptaków o nazwie wikłacz. Całość składa się z głównego budynku otoczonego przez 12 apartamentów gościnnych w kształcie gniazda, obłożonych od zewnątrz drewnem cedrowym.

Apartamenty oraz miejsca publiczne zbudowane zostały w oparciu o zakrzywione, drewniane podpory, które doskonale harmonizują ze swym otoczeniem.
Każdy prywatny apartament ma otwarty plan i taras zewnętrzny, jak również niewielki basen i kominek. Całość uniesiona jest nad ziemią tak, by goście mogli cieszyć się lepszymi widokami na dolinę Okawango.
Dekoracją wnętrz zajmowała się firma Fox Browne Creative, która nie chciała tworzyć ponurej atmosfery, typowej dla chat safari. Zamiast tego zdecydowała się wykończyć ściany wybielanym drewnem z elementami miedzi, naturalnymi tkaninami i neutralnymi barwami.

Całość tworzy jasne, nowoczesne oraz romantyczne wnętrza, które wydają się być idealnym miejscem do rozpoczęcia afrykańskiej przygody.

Loaklizacja: Okavango Delta, Botswana
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf