Serenity – funkcjonalność od XCEL

XCEL

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Poznaliście już minimalistyczne ogrodzenie Black Magic od firmy XCEL. Tym razem przyszedł czas na prezentację równie minimalistycznego Serenity. To minimalistyczne ogrodzenie utrzymane w szarej kolorystyce jest idealnym dopełnieniem nowoczesnej STODOŁY. Stylowy wygląd to jednak nie wszystko. Funkcjonalne rozwiązania, takie jak wydzielona strefa śmietników i automatyczna brama przesuwna, ułatwiają codzienne życie. Dzięki zwartej formie ogrodzenia mieszkańcy mogą się też cieszyć pełnią prywatności w ogrodzie. W końcu każdy z nas potrzebuje czasem odrobiny spokoju!

Serenity – pełnia prywatności

Ogrodzenie powstało na bazie poziomych przęseł Horizon Massive w kolorze szarym. Szerokie aluminiowe profile zostały zamontowane bez żadnych przerw, więc mieszkańcy są chronieni przed spojrzeniami przechodniów od strony ulicy. Aby uniknąć monotonii, na dłuższych odcinkach przęsła rozdzielono słupkami Rockina Cubero, które są wykończone spiekami kwarcowymi w kolorze grafitowym. Mało estetyczne skrzynki liczników, które występują na większości posesji, to zmora wielu projektantów. W tej realizacji zostały umiejętnie wkomponowane w linię ogrodzenia, więc nie rzucają się w oczy. Osłaniają je drzwiczki z aluminiowej blachy lakierowanej na ten sam kolor, co przęsła, brama i furtka. Dyskretne, wycinane laserowo oznaczenia pozwalają łatwo zidentyfikować konkretny licznik. Kolejny problem większości posesji to kosze na śmieci. Aby je ukryć, wydzielono pomieszczenie gospodarcze, które jest wizualnym przedłużeniem ogrodzenia. Do śmietników można się dostać przez dwie niezależne furtki – od strony ulicy lub ogrodu.

Montaż bramy wjazdowej i furtki

Brama wjazdowa i furtka systemu Arete Pure zostały osadzono na słupkach Rockina Cubero. Wykończono je gładką blachą aluminiową w tym samym odcieniu szarego, co przęsła ogrodzenia. Na prawo od furtki znajduje się panel wielofunkcyjny z wideodomofonem, skrzynką na listy i podświetlanym numerem domu. Brama przesuwna ma szybką automatykę oraz oświetlenie sygnalizacyjne.

Jesteście ciekawi innych rozwiązań ogrodzeniowych od firmy XCEL? Zapraszamy do zakładki oraz do śledzenia codzienności firmy na ich mediach społecznościowych – Instagramie oraz Facebooku.

Partner

XCEL