Skalisty Chalet Paramount

La Shed Architecture Maxime Brouillet
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Położony na skalistym przylądku, Chalet Paramount to współczesna reinterpretacja klasycznego alpejskiego domku. Z daleka, lokalna forma drewnianej konstrukcji z małymi otworami i dachem z blachy falistej ucieleśnia tradycyjny domek. Pomimo stromej topografii miejsce to oferuje wyjątkowy kontakt z naturalnym krajobrazem. Fragmentaryczna implantacja na różnych poziomach trzech głównych elementów – chaty, garażu i basenu – pozwala na infiltrację natury. Co za tym idzie, przyczynia się do zmniejszenia wpływu konstrukcji na środowisko.

Zlecenie polegało na zaprojektowaniu bezpretensjonalnego, spokojnego, dzikiego schronienia dla trzyosobowej rodziny. Kluczowy aspekt stanowiło goszczenie rodziny i przyjaciół. Program Chalet Paramount rozmieszczono na trzech bardzo różnych piętrach. Podczas gdy dwie główne sypialnie zlokalizowano na poddaszu, a trzy sypialnie gościnne zajmują piwnicę, mocno zakotwioną w skale, bardzo otwartą przestrzeń wspólną umieszczono na parterze. Odpowiednio – salon, kuchnię, jadalnię oraz dużą galerię z loggią ze spektakularnym widokiem.

Projekt proponuje jasne, otwarte i wygodne przestrzenie. Tutaj detale inspirowane technikami rzemieślniczymi są rozsądnie mierzone i zintegrowane w zdecydowanie współczesnym projekcie architektonicznym. Równowaga między rustykalnością a nowoczesnością jest stale realizowana. Chalet Paramount jest w całości zbudowany z trwałych i lokalnych materiałów, co zapewnia jego trwałość, jednocześnie wzmacniając jego lokalny charakter.

Lokalizacja: Cantons-de-l’Est, Kanada
Tekst: nowoczesna STODOŁA