Skyfall Residence

Turnbull Griffin Haesloop David Wakely
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Skyfall ma wyjątkową lokalizację w Sea Ranch, ponieważ graniczy z polami golfowymi po obu stronach działek położonych w ślepej uliczce. Duży drzewostan cyprysów zakotwicza południową krawędź terenu. Na zachodzie rozległe widoki rozciągają się przez tory wodne do domów Pacific i Bluff, a na północy do drzewostanów wzdłuż rzeki Gualala.

Pacyficzny Skyfall

Za projektem Skyfall stoi pracownia architektoniczna Turnbull Griffin Haesloop. „Naszą odpowiedzią było poszukiwanie prostych form przypominających STODOŁĘ, które przemawiałyby do wizji właściciela i przylegałyby do drzewostanu cyprysowego, tworząc dziedziniec chroniony przed polem golfowym i wiatrem”. Wchodząc do kompleksu, bramę wejściową i przestrzeń między dwoma budynkami wyrównano, aby skupić się na torze wodnym do Pacyfiku, między domami z przodu urwiska. Dziedziniec funkcjonuje jako centrum domu i jest zakotwiczony przez wannę z hydromasażem i ogrodzenie po wschodniej stronie oraz palenisko przylegające do salonu.

Gabinet, salon, kuchnia oraz jadalnia znajdują się pod długim dwuspadowym dachem z oknami rozciągającymi się na całej długości przestrzeni zgodnie z torem wodnym. Chroniona obudowa siedziska przy oknie tworzy przestrzeń naprzeciwko wyspy kuchennej. Bryła z pokojami gościnnymi tworzy północną stronę dziedzińca (z kolektorami słonecznymi ustawionymi poniżej krawędzi ściany), a oddzielna główna sypialnia graniczy ze stroną południową.

Materiały

Właściciele poprosili o zbadanie materiałów, które wymagałyby minimalnej konserwacji i dobrze się starzeją. „Zdecydowaliśmy się na panele cementowe z wykorzystaniem drewna w bliższych nam miejscach, takich jak okolice okien i ganków wejściowych”. Panele cementowe Equitone pokryły zarówno ściany, jak i dach, aby zminimalizować oddzielenie ściany i dachu. Podobnie jak we wcześniejszych drewnianych STODOŁACH i wczesnym zastosowaniu drewna na ściany i dachy w Sea Ranch. Panele mają prążkowaną fakturę, która zmiękcza materiał i osadza formy w krajobrazie. Drewniane płyty strukturalne są rozciągnięte między oknami, podobnie jak odsłonięte ramy STODOŁY.

Lokalizacja: Sea Ranch, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA