Sprawdzone rozwiązanie na przestrzeni lat

WT ARCHITECTURE
Partnerzy

O inspiracji

Firma Galeco jako jedyna, prawie dekadę temu, odważyła się pójść pod prąd, tworząc rozwiązania z myślą o kolejnych pokoleniach, wprowadzając systemy przyszłości, które obecnie każdy producent orynnowania chciałby produkować i również mieć w swojej ofercie.
Pasja i ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań pozwoliło firmie Galeco być zawsze o krok przed innymi i stać się liderem w zakresie nowoczesnych systemów rynnowych, który nie boi się wyzwań i ryzyka.

Zaprojektowanie i stworzenie systemu rynnowego, opartego o niestandardowe i innowacyjne rozwiązania, o których nikt wcześniej nawet nie śmiał myśleć, może stanowić nie lada wyzwanie dla technologa czy projektanta. Wiele lat temu tego wyzwania podjął się Szczepan Buryło, Właściciel i Prezes Zarządu Galeco, który od ponad 30 lat związany z branżą rynniarską, z pasją i zacięciem twórczym, kreuje coraz to nowe i niespotykane dotąd rozwiązania.

Jeszcze w 2011 roku nikt w branży dachowej nie mówił o kwadratowych systemowych odwodnienia dachu. Owszem, architekci i projektanci chętnie projektowali domy o nieskomplikowanych bryłach, z dachami bez okapów, ale problem pojawiał się na budowie, kiedy to dekarz miał urzeczywistnić ten modernistyczny i nowoczesny projekt domu. Kwadratowe rynny wykonywano więc ręcznie np.: zbijając koryta z płyt OSB i obkładając blachą, a następnie podłączano do nich okrągłe rury spustowe. Takie rozwiązania nie były jednak w 100% skuteczne. Często połączenia między elementami okazywały się nieszczelne, dochodziło więc do przecieków. Wykonawcy mieli też problem z właściwym umiejscowieniem rynien względem dachu, co powodowało wydłużanie się prac dekarskich, a tym samym podniesienie ceny za wykonanie dachu i orynnowania. Trzecią kwestią był problem z zachowaniem odpowiedniej termoizolacji ścian i ocieplenia rur spustowych, aby nie powstawały mostki termiczne.

W odpowiedzi na te pojawiające się problemy przyszedł pomysł systemowego odwodnienia dachów bez okapu, który został stworzony przez Galeco i przyjął nazwę Galeco BEZOKAPOWY.Dlaczego te rozwiązania były tak przełomowe i jak przełamywały przyjęte konwenanse?

Pod koniec 2010 roku większość dostępnych na rynku rozwiązań bazowała na klasycznym, półokrągłym kształcie rynny wysuniętej poza okap budynku.
Galeco zaproponowało rynnę kwadratową, która mogła być „ukryta” w elewacji, co czyniło ją tzw. rynną bezokapową. Rynna została „zakryta” maskownicą, która dawała wrażenie estetyki oraz gładkości okapu.
Był to moment przełomowy dla branży dachowej, bo nagle okazało się, że najśmielsze projekty budowlane mogą być realizowane zgodnie z wytycznymi.

Obecnie trend nowoczesnego i minimalistycznego budownictwa przeżywa swój renesans. Możliwości technologiczne oraz wybór materiałów budowlanych powodują, że inwestorzy bardzo chętnie decydują się na proste dachy, z rynnami kwadratowymi lub całkiem ukrytymi, z prostym pokryciem dachowym w kolorach grafitowych lub czarnych.
Galeco jako lider na rynku w projektowaniu i produkcji systemów rynnowych oferuje inwestorom kilka możliwości odwodnienia dachu za pomocą kwadratowych systemów rynnowych.

– Galeco BEZOKAPOWY – pierwszy na rynku system rynny ukrytej w elewacji, gdzie kwadratowa rynna ukryta jest pod maskownicą, a kwadratowe rury spustowe wykonane z pvc, schowane są w warstwie izolacyjnej elewacji.

– Galeco STAL2 – kwadratowy system rynnowy wykonany ze stali, w którym rynny zasłonięte są maskownicą, natomiast kwadratowe rury spustowe prowadzone są na zewnątrz elewacji. Jest to system do zastosowania przy dachu z tradycyjnie wysuniętym okapem. Alternatywą, jest również montaż tego systemu bez zakładania maskownicy, wówczas do montażu stosowane są specjalne gładkie haki płaskie, które idealnie dopasowują się do rynny, a całość ciągu rynnowego jest prosta, gładka i elegancka.

– Galeco PVC2 – jedyny dostępny na rynku system rynny kwadratowej wykonanej z tworzywa pvc.

Jak widać, na przestrzeni lat, Galeco nie tylko nie bało się proponować rozwiązań z goła odmiennych od innych dostępnych na rynku, ale z biegiem lat poszerzało linię produktów opartych o kwadratowe rozwiązania. Wszystkie te systemy idealnie wpisują się w nowy nurt w architekturze: minimalizm form, prostotę brył budynków i niezaburzanie przestrzeni elewacji budynku.

Warto również podkreślić, że od prawie trzech lat Galeco posiada także rozwiązania dla dachów płaskich, oparte o innowacyjny adapter, który w połączeniu z elementami systemów rur spustowych kwadratowych łamią kolejne schematy na rynku. Kosz zlewowy stał się rozwiązaniem klasycznym, a adapter nowym sposobem sprowadzenia wody deszczowej z wpustu dachowego do rury spustowej.

Dostawca systemu rynnowego

Galeco