Nie dom, lecz STODOŁOWA kawiarnia

Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

Tym razem nowoczesna STODOŁA przedstawia adaptacje budynku STODOŁOWEGO w lokal użytkowy. Ponieważ dlaczego jedynie budynek mieszkalny może być nowoczesną STODOŁĄ? STODOŁOWA kawiarnia zaprasza Was do swojego wnętrza.

STODOŁOWA kawiarnia – „Projekt 1402”

STODOŁOWA kawiarnia położona przy głównej drodze na wybrzeże, w pobliżu zachodniej bramy społeczności Aranya, nazwana jest „Projektem 1402”. Kawiarnia wbudowana w istniejącą architekturę z czerwonej cegły ze spadzistym dachem. Koncepcja architektoniczna renowacji obejmuje zestawienie starego i nowego, obejmująca dwie części: przestrzeń wewnętrzną i część wypoczynkową na zewnątrz.

W przestrzeni wewnętrznej wstawiono nową kubaturę do istniejącego budynku. Prostokątna bryła tworzy nową kawiarnię, która integruje funkcjonalne potrzeby części wypoczynkowej, poczekalni, baru, ekspozycji i krajobrazu. Jednocześnie dzieli otwartą przestrzeń, oferując gościom różnorodne doznania przestrzenne. Bryłę, która de facto wyłania się z budynku, stworzono z barwionego cementu. Rozciąga się ona na fasadę budynku z czerwonej cegły, która wychodzi na ulicę, co definiuje nowe wizualne skupienie pierwotnie nudnej elewacji, wzbudzając ciekawość gości do odkrywania przestrzeni.

Strategia przestrzenna

Nowa szklana fasada ma w pełni obsługiwane składane drzwi i okna wychodzące zarówno na plac, jak i na kawiarnię na świeżym powietrzu, co zwiększa interakcję między wnętrzem a zewnętrzem. Zajrzyjcie do Multiko, oni zaserwują Wam podobne rozwiązania z dziedziny architektury okiennej. Główną strefę podzielono na półprywatne miejsca siedzące i przestrzenie o różnej skali. STODOŁOWA kawiarnia i jej strategia przestrzenna zapewnia komfortowe spędzenie czasu. Można zaszyć się w samotności, bądź przysiąść w części przeznaczonej dla większej grupy ludzi. Dla każdego coś dobrego.

Platforma zewnętrzna w kształcie krzyża pomaga zachować ciągłość wizualną między wnętrzem i zewnętrzem, jednocześnie dzieląc przestrzeń wypoczynkową na cztery obszary. Stałe meble na zewnątrz wykonano z tego samego pigmentowanego cementu co wnętrze kawiarni. Ten zabieg wzmacnia integralność i ciągłość wnętrza i zewnętrza.

Jeśli spodobało Wam się przemycenie betonu do projektu, zapraszamy do Contractors, którzy specjalizują się w produkcji betonu architektonicznego lub do Cedral, który oferuje materiały z włókno-cementu.

Lokalizacja: Qinhuangdao, Chiny
Tekst: nowoczesna STODOŁA