Minimalizm Tent House

Chris Tate Architecture Simon Devitt
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Ukończony w 2016 r. Tent House autorstwa Chris Tate Architecture został nominowany do nagrody na berlińskim World Architecture Festival 2017. Położona w Nowej Zelandii rezydencja oferuje niezwykłą przestrzeń do odpoczynku w lesie deszczowym.

Pochodzący również z Nowej Zelandii Chris Tate spędza czas między Auckland a Los Angeles. The Tent House to jeden z wielu projektów, które rzucają wyzwanie współczesnym interpretacjom tradycyjnych przestrzeni życiowych – w tym przypadku Tent House stał się minimalistycznym butikowym miejscem na ucieczkę pośród przesadzonych rodzimych liści i roślin, prezentując współczesne podejście do odosobnienia w lesie deszczowym. Skromna, kanciasta konstrukcja stoi na 70-metrowej działce. We wnętrzu Tent House zlokalizowano część sypialną na antresoli, łazienkę, kuchnię oraz część dzienną na planie otwartym inspirowaną galerią. Z tego miejsca mieszkańcy mogą podziwiać soczystą zieleń na otaczającą roślinność przez duże okna i szklane drzwi przesuwne.

Tate’s Tent House przykuł uwagę jury World Architecture Festival, gdzie został nominowany do kategorii Small Projects Prize. Architekt komentuje: „To był eksperymentalny projekt, mający na celu zakwestionowanie oczekiwań co do tego, czym może być domek weekendowy”.

Lokalizacja: Nowa Zelandia
Tekst: Chris Tate Architects

Fotograf

Simon Devitt