Inspiracją był tradycyjny, duński Sommerhus

Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Sommerhus to zespół dwóch, połączonych ze sobą nowoczesnych STODÓŁ w Ontario, należący do wielopokoleniowej rodziny. Przez cały rok piękna wiejska posiadłość służy jako miejsce rodzinnych spotkań na wakacje, uroczystości i spokojne chwile.Projekt łączy podstawowe zasady duńskiego projektowania, takie jak prostota, funkcjonalność i powściągliwość, z akcentami wiejskiego języka Ontario. Stanowi zatem współczesną interpretację tradycyjnego duńskiego Sommerhus, zakorzenionego zarówno w kontekście lokalnym, jak i historii rodziny klientów.

Dom składa się z dwóch głównych brył umieszczonych w okolicznych polach pszenicy. Dom został starannie zorientowany, aby priorytetowo traktować widoki na las i zapewnić optymalne oświetlenie wewnątrz. Krajobraz zmienia się dramatycznie w ciągu czterech pór roku i działa jak bujny, fakturalny kontrast z prostymi, czarnymi budynkami.

Bryły pełnią całkowicie inne funkcje. Kuchnia, salon i jadalnia mieszczą się w jednym budynku, a sypialnie i łazienki znajdują się w drugim. Obie bryły łączy przeszklony korytarz z oknami sięgającymi od podłogi do sufitu. To przeszklone połączenie działa jak próg między strefą wspólną i prywatną.

We wnętrzu linię dachu budynku podkreślono za pomocą wysokich, sklepionych stropów. Zakotwiczony przez wytłaczaną bryłę kominka i duże okno narożne w salonie, pełen łaski pokój o otwartej koncepcji oferuje wiele odrębnych stref mieszkalnych. W całym domu panuje elegancki minimalizm, który odzwierciedla nowoczesną duńską wrażliwość. Surowa paleta czerni i bieli jest znakiem rozpoznawczym skandynawskiego designu i pozwala przekierować całe skupienie na widoki za oknem.

Prosty, ale wyrafinowany projekt sprawia, że ​​dom jest wygodnym, funkcjonalnym miejscem na odpoczynek od zgiełku miejskiego życia i celebruje piękną okolicę Ontario, w której się znajduje.

Jeśli jesteś fanem ciemnych elewacji, zajrzyj do Wood of Fire i Degmeda.

Lokalizacja: Mulmur, Ontario
Tekst: nowoczesna STODOŁA